Prinašamo vonj po pomladi
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Pred nekaj dnevi, ko sem na portalu pisal o žuborenju potokov v Črmošnjicah, smo imeli na belokranjskem koncu zelo nizke temperature, kar 17 stopinj pod lediščem. Včeraj pa se je temperatura v višjih legah dvignila na 12 stopinj nad lediščem. Če preračunamo, je to kar neverjetnih 29 stopinj razlike.
Visoke temperature in inverzija v višjih legah so snežno odejo hitro pobrale, le v kakšni »dragi« je snega ostalo samo za vzorec. Tako visoke temperature pa so na plano zvabile telohe kot prve znanilce pomladi. Kakor da so čakali na svojo priložnost. Na prisojnih legah so že zacveteli v vsej svoji lepoti in obiskovalcem narave na trenutke pričarali vonj po pomladi.
Delček včerajšnjega pomladnega razpoloženja delim tudi z vami, fotografije so nastale včerajšnje jutro na obronkih Mirne gore, nekatere cvetove sem zalotil pri jutranjem umivanju …
Trenutek resnice pa nastopi ob pogledu na koledar, saj se je januar komaj začel in zima prav gotovo ni rekla zadnje besede. Ali imate še kaj drv v drvarnici?
Besedilo in fotografije
Vinko Kukman
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.