Na območju so v zadnjih 48 urah zabeležili več kot 200 potresnih sunkov z magnitudo med 3 in 4,7. O večji škodi za zdaj ne poročajo. Potresi so prizadeli tudi bližnje otoke, med njimi Amorgos.
Seizmologi domnevajo, da še ni bilo glavnega potresnega sunka. Predsednik grške Organizacije za protipotresno načrtovanje in zaščito je davi za javno radiotelevizijo ERT dejal, da obstaja majhna verjetnost potresa z magnitudo 5,5, da pa ni možnosti za potres z magnitudo več kot 6.
Noč na prostem
Številni prebivalci so noč preživeli na prostem, v avtomobilih ali na t.i. varnih območjih, ki so jih določile občinske oblasti. Mnogi odhajajo z otoka. Po poročanju medijev so trajekti za Atene polni, zasedeni so tudi številni leti s Santorinija.
Ekipa
Maksimalna energetska neodvisnost s paketom Pametna samooskrba
Šole zaprte, notranji dogodki odpovedani
Grška vlada se je v nedeljo zvečer sešla na kriznem sestanku. Na Santorini so preventivno napotili enote civilne zaščite, ki so že prispele na otok. Tudi vojska se pripravlja na morebitno reševalno operacijo. Lokalne oblasti na Santoriniju so zaradi povečane potresne aktivnosti na območju odredile odpoved vseh dogodkov v zaprtih prostorih. Prebivalce so tudi pozvali, naj se ne približujejo ali zadržujejo v manjšem pristanišču Amudi in pristanišču Fira, ki služi za večje ladje. Vse šole na otoku, ki ima po podatkih občine 15.500 stalnih prebivalcev, bodo danes zaprte.
Leži na območju tektonskih plošč
Santorini je vulkanski otok, ki je nastal zaradi izbruha ognjenika okoli 1600 let pred našim štetjem. Leži na območju tektonskih plošč, katerih premiki lahko povzročijo močne potrese. Leta 1956 so potresi z magnitudo 7,7 in 7,2 in cunamijih, ki so sledili, povzročili številne smrtne žrtve in hudo škodo v regiji. Santorini je med turisti eden najbolj priljubljenih grških otokov. Leta 2023 ga je obiskalo 3,4 milijona obiskovalcev.