Invazija na Sylt

Nemški pankerji že tretje leto zapored okupirali priljubljeno letovišče nacističnih elit

J.V.
23. 7. 2024, 10.04
Deli članek:

Protesti so se pričeli leta 2022, ko je nemška vlada uvedla mesečno vozovnico za 9 evrov za neomejen javni prevoz po vsej državi, da bi zajezila naraščajočo inflacijo in hkrati zmanjšala emisije ogljika. Pankerji širom države so tako zgrabili priložnost za poletno "invazijo" na otok Sylt v Severnem morju, priljubljeno počitniško destinacijo nemških elit.

Profimedia
Pankerji osvojili Sylt.

Pankerji iz vse Nemčije so na počitniškem otoku Sylt v Severnem morju postavili zdaj že tradicionalni poletni protestni tabor. Mladi levičarji z irokezami in raztrganimi kavbojkami na Sylt, ki je priljubljena destinacija nemških elit, zahajajo že tretje leto zapored, da bi "fašističnim pobiralcem subvencij, nacističnim dedičem, ki utajujejo davke in nazadnjaškim uničevalcem sveta" omogočili "varen umik" iz otoka, poroča Guardian.

Profimedia
Pankerji osvojili Sylt.

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

Marvin Bederke iz skupine Aktion Sylt pričakuje do 300 udeležencev, kar je dogovorjena omejitev v organiziranem kampu blizu lokalnega letališča, kamor zasebna letala dostavljajo slavne in bogate, da bi uživali poletne čare vetrovnega otoka. Protesti so se pričeli leta 2022, ko je nemška vlada uvedla mesečno vozovnico za 9 evrov za neomejen javni prevoz po vsej državi, da bi zajezila naraščajočo inflacijo in hkrati zmanjšala emisije ogljika. Pankerji širom Nemčije so tako zgrabili priložnost za poletno "invazijo" na Sylt.

Profimedia
Pankerji osvojili Sylt.

Aktivisti so kritični do gentrifikacije v majhnih skupnostih, kot je Sylt, kjer si domačini pogosto ne morejo več privoščiti življenja na otoku, ki so ga v desetletjih preplavili bogataši. Protestirajo proti degradaciji okolja in ekonomski izključenosti množič. Tiskovni predstavnik uprave Sylta Florijan Korte sicer pričakuje, da bodo protestniški tabori ostali mirni. "Pogovori s policijo, okrožjem Severna Frizija in relgulativnimi organi so bili zelo konstruktivni," je poudaril. Po besedah tiskovnega predstavnika okrožja Severna Frizija Hansa-Martina Slopianka bodo pankerji na otoku do poldneva 6. septembra, ko jim bodo po dogovoru zrušili kamp.