V prvem dvoboju so Slovenci včeraj v Zagrebu nadigrali Kubo z 41:19 in dosegli najvišjo zmago na velikih tekmovanjih. V skupini G sta še Islandija in Zelenortski otoki, ki bodo naslednji tekmec Slovencev. V veliki zagrebški Areni so varovanci Uroša Zormana v četrtek imeli tudi podporo kakšnih 300 do 400 slovenskih privržencev. Verjetno jih bo več na tekmah drugega dela prvenstva in potem v izločilnih bojih, kjer naj bi igrala tudi slovenska izbrana vrsta.
Najcenejša dnevna vstopnica 60 evrov
Najbrž pa bi navijačev že zdaj bilo (precej) več, če domači organizatorji ne bi kar pošteno zasolili cen vstopnic. Najcenejša dnevna posamična vstopnica (za obema goloma v dvorani), s katero si lahko ogledate obe srečanji v skupini, namreč stane 60 evrov. Dražje so po 70 evrov, tisti, ki bi si želeli večjega udobja in dodatnih ugodnosti, pa morajo odšteti 200 evrov. Res je, da so bile pred prvenstvom na voljo tudi posamične vstopnice za slovenske tekme po 25 evrov, a teh je bilo malo in so takoj pošle, od 15. decembra tudi ni več na voljo akcijskih paketov po ceni 85 ali 95 evrov.
Slovenska skupina najdražja
Hiter izračun pokaže, da bi družina z dvema otrokoma morala zdaj za ogled ene tekme plačati kar 240 evrov samo za sedeže v dvorani. Če dodamo, da je za pivo v Areni treba odšteti šest evrov, za sok pet in za vodo štiri evre, je jasno, da ogled enega srečanja predstavlja velik strošek, ki marsikoga odvrne od poti. Zanimivo je, da so cene vstopnic na dneve, ko v isti Areni igra hrvaška reprezentanca oziroma skupina H, cenejše. Razpon cen vstopnic je takrat od 40 do 70 evrov. Še bolj bode v oči, da je recimo dnevne vstopnice v Poreču, kjer med drugim igrata Francija in Avstrija, mogoče kupiti že od 20 evrov dalje.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Zarabec: "Razumem vse, ki bodo ostali doma"
"Če sem iskren, smo malo jezni na organizatorje, da nas sosede takole hecajo s tem, ko so dali take cene," je po tekmi s Kubo dejal Miha Zarabec. "Prepričan sem, da bi ob normalnih cena prišlo še več ljudi. Lepo je bilo videti vsakega, ki je prišel, lepo so navijali za nas od prve sekunde. Uživali so in mi z njimi. Upam, da jih bo na naslednjih tekmah še več, razumem pa vse tiste, ki so in bodo ostali doma. Mi se bomo borili tako za te, ki so v Zagrebu, kot tiste, ki nas spremljajo pred malimi zasloni," je še povedal srednji zunanji slovenske reprezentance.
Ob uspehih bo število navijačev raslo
Hrvaški organizatorji ne skrivajo, da so si oziroma si še vedno obetajo velik naval slovenskih navijačev. Zaradi bližine Zagreba, ki je idealna za popoldanski "skok" na tekmo v hrvaško prestolnico, ne da bi bilo za to treba vzeti dopust, so tudi Slovenci računali, da bodo v množičnem številu spodbujali reprezentanco, a je nato ob pogledu na ceno vstopnic (za zdaj) raje ostal doma. Videli bomo, kaj bodo prinesli naslednji dnevi, gotovo bi z uspehi Slovencev rasla tudi evforija in takrat bo več ljudi želelo v živo spodbujati Zormanovo četo.
Tudi Hrvatom cene pretirane
Niso pa nad cenami vstopnic jezni samo Slovenci, tudi domači navijači menijo, da so organizatorji pretiravali. Hrvaška radiotelevizija (HRT) je na svoji spletni strani v anketi spraševala uporabnike, če se jim cene vstopnic za prvenstvo zdijo pretirane in kar 83 odstotkov jih je odgovorilo pritrdilno.