Kriminalisti Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU) so Žuglja in njegove sodelavce lani jeseni kazensko ovadili zaradi suma zlorabe uradnega položaja pravic. Grozi jim do tri leta zapora. Januarja letos je, kot piše necenzurirano.si, specializirano tožilstvo proti Žuglju in drugim osumljencem vložilo zahtevo za sodno preiskavo. Z njeno uvedbo bi se proti njim začel kazenski postopek.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Tožilstvo vodi pregon proti nekdanjim vodilnim na uradu zaradi domnevno nezakonitega množičnega vpogledovanja v več kot 200 transakcijskih računov. Povod za zbiranje podatkov je bila anonimna prijava, napisana v angleškem jeziku, v kateri obtožbe o pranju denarja in utaji davkov letijo na podjetja v skupini Telemach. Ta je v lasti skupine United Group, ki jo obvladuje srbski medijski mogotec Dragan Šolak.
Zadeva Telemach-Šolak je sicer le vrh ledene gore množičnih vohljanj urada za bančnimi podatki v obdobju, ko ga je vodil Žugelj. Med istim postopkom proti Telemachu in Šolaku je urad že konec novembra 2021 začel pregledovati tudi bančne račune številnih drugih posameznikov in podjetij. Kdo vse so bile Žugljeve tarče, zakaj ima zgodba tudi mednarodno razsežnost, zakaj je preiskava proti Žuglju, ki so ga med prvimi odstavili po zamenjavi oblasti leta 2022, obtičala na sodišču, in kje zdaj Žugelj živi ter s čim se ukvarja, si preberite na necenzurirano.si.