Sklepna slovesnost se je na stadionu Stade de France začela ob 21. uri, pri čemer o programu ni znanega veliko, saj organizatorji pred sklepnim delom podrobnosti niso razkrivali. Slovesnost se je začela s prenosom olimpijskega ognja, pravzaprav le še plamena, na Stade de France, kjer je zadonela francoska himna, slovita Marseljeza. Nato so na stadion najprej vkorakali zastavonoše. Slovensko zastavo sta prinesla golfistka Pia Babnik in srebrni kajtar Toni Vodišek. Tem so sledili še preostali športniki, ki še niso odpotovali domov.
Malo pred 21. uro, ki so športniki še vedno polnili stadion, je nastopil še čas za karaoke, kjer je večji del stadiona prispeval svoj glas nekaterim znanim francoskim vižam, pa tudi znameniti skladbi britanskih rockerjev Queen. We are the champions seveda, brez te na olimpijskih igrah ne gre.
Sledila je še podelitev medalj v maratonu. Običajno je ta del rezerviran za maratonce, a so se v Parizu odločili, da bodo v čast žensk tokrat zadnje odtekle maratonke. V kraljevski disciplini je zmagala Nizozemka Sifan Hassan. Tekačica je bila rojena v Etiopiji in je pri svojih 15 letih kot begunka prispela na Nizozemsko. Srebro je šlo v roke Etiopijke Tigst Assefa, bron pa v roke Kenijke Hellen Obiri.
Stadion se je nato zavil v temo, z neba pa se je na tla oziroma vse celine sveta, ki krasijo središče stadiona, spustil tako imenovani zlati popotnik, ki je sprejel grško zastavo in jo zapičil v zemljo. Simbolizem in abstrakcija, ki presegata sposobnost umevanja pisca teh vrstic. Sodeč po zapisu na uradnem spletišču olimpijskih iger gre navdih za zlatega popotnika iskati v francoski zgodovini. Temu so se nato pridružili beli možiclji, ki so s tolčenjem po tleh iz zemlje priklicali olimpijske kroge. V resnici gre za akrobate (oblečene v vesoljce?), ki so na teh istih olimpijskih krogih nato izvajali akrobacije. V tem spektaklu je za izvedbo homerske himne bogu Apolonu poskrbel francoski tenorist Benjamin Bernheim. Na klavirju ga je visoko v zraku spremljal francoski pianist in skladatelj Alain Roche.
Olimpijski krogi so se sklenili, kontemplativna tema je nato prostor znova dala svetlobi. Nastopila je francoska skupina Phoenix, znova se je začela zabava. Glasbenim točkam so sledili še govori. Za mikrofon sta poprijela predsednik organizacijskega odbora olimpijskih iger Tony Estanguet in predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja Thomas Bach. Ko je bilo besed dovolj, sta na oder prispeli še županja Pariza Anne Hidalgo in Karen Bass, županja Los Angelesa, naslednjega prizorišča poletnih olimpijskih iger. Čas za predajo olimpijske zastave in ameriške himne, ki jo je zapela kalifornijska pevka H.E.R. Nato je na stadionu završalo, Hollywood se je začel, prispel je Tom Cruise, ki je s stadiona z motorjem odpeljal olimpijsko zastavo. Ta je nekaj trenutkov pozneje že prispela v Los Angeles. Misija nemogoče? Seveda. Za glasbene točke iz Los Angelesa so poskrbeli Red Hot Chili Peppers, Billie Eilish, Snoop Dogg in Dr. Dre. Sledila je vrnitev v Pariz, kjer je olimpijski ogenj ugasnil, prireditev pa je s skladbo My Way Franka Sinatre sklenila francoska pevka Yseult.