Po rdečem kartonu polom Celjanov v Bratislavi

S.R.
30. 7. 2024, 21.19
Posodobljeno: 30. 7. 2024, 22.33

Celjski nogometaši so pred gostovanjem v Bratislavi ciljali na preboj v tretji krog kvalifikacij za ligo prvakov. Prva tekma v Celju se je končala z rezultatom 1:1, a je šlo na povratni tekmi že v prvem polčasu vse po zlu. Najprej rdeči karton in zadetek domačinov, sledila je golijada, pri čemer so vse žoge končale v celjskem golu. Celjani se tako poslavljajo iz kvalifikacij za ligo prvakov.

Aleš Fevžer
Prva tekma v Celju se je končala z rezultatom 1:1

Celjani, na klop katerih se je vrnil kontroverzni španski strateg Albert Riera, so povratno tekmo v Bratislavi začeli ob 20.30 uri. Nasproti so jim stali nogometaši lokalnega kluba Slovan Bratislava. Celjani bi si po remiju na prvi tekmi v primeru današnje zmage zagotovili, da bodo jeseni nastopali v evropskih tekmovanjih. Uvrstitev v tretji krog kvalifikacij za ligo prvakov bi pomenila, da bodo nastopali najmanj v skupinskem delu konferenčne lige. Bil bi to tudi največji evropski uspeh v zgodovini kluba, a je na drugi strani močan nasprotnik. Premočan.

Celjani so tekmo začeli poletno in hitro so dvakrat zapretili Slovakom, a je nato že v 15. minuti sledil hladen tuš. Rdeč karton! Po prho je moral branilec Damjan Vuklišević, ki je kot zadnji mož obrambe storil prekršek in si prislužil takojšnjo izključitev. S tem hladne prhe še ni bilo konec, saj so domačini že iz prostega strela, ki je sledil prekršku, povedli. Udarec jim je zadal nekdanji igralec vijoličastih iz Maribor Marko Tolić. V 30. minuti je nato vodstvo na 2:0 povišal David Strelec. Upanja je bilo malo, Celjani bi morali v drugem polčasu preplezati goro, in to z igralcem manj. Slovaki so vse dvome razblinili v drugem polčasu, ko je najprej v 60. minuti rezultat na 3:0 povišal Robert Mak, v 72. minuti se je med strelce še drugič vpisal Strelec, piko na i pa je v 75. minuti postavil rezervist Tigran Barseghyan.