Kot so zapisali v sporočilu za javnost, predstavniki Okolja Piran, piranske občine in civilne zaščite z geotehnologom redno izvajajo preglede stanja, saj naravnega procesa erozije kamnin in njihovega krušenja ni mogoče v celoti zaustaviti. Marca so med ogledom terena tako ugotovili, da je na treh mestih znova prišlo do podora.
Pri tem so se s flišnega pobočja na pešpot skotalile večje skale, težke od 20 do 100 kilogramov. Zaradi nevarnosti podorov so zato na določenih odsekih 840 metrov dolge sprehajalne poti postavili opozorilne table, ki prepovedujejo zadrževanje na območju.
Znaki, da pobočje ni stabilno
Prepoved bo na predelih z najvišjo stopnjo ogroženosti veljala tudi v poletnih mesecih. Ob tem pristojne službe obiskovalce pozivajo, naj bodo pozorni na kotaljenje manjših kamnov, ki nakazujejo, da pobočje ni stabilno. Svetujejo tudi, naj si za sončenje in kopanje izberejo lokacije, odmaknjene od potencialnih podornih žarišč.
Sprehajalno pot med Fieso in Piranom ter obalno območje pod njo sicer že dlje časa ogroža padanje kamenja, skal in proženje plazov s piranskega klifa. V preteklosti so bile na najbolj izpostavljenih odsekih postavljene lovilne in zadrževalne mreže, drugod pa so rešitve že pripravljene, vendar sanacijska dela še niso bila izvedena.