Na gimnaziji Novo mesto podelili nemške jezikovne diplome

Včeraj smo na Gimnaziji Novo mesto podelili 15 nemških jezikovnih diplom – mednarodno veljavnega certifikata, s katerim dijaki dokazujejo znanje nemškega jezika na ravni A2 in C1. Gimnazija Novo mesto kot edina šola v Novem mestu izvaja priprave na izpit za DSD že 14 let na stopnji C1, na ravni A2 pa učenje poteka v letošnjem šolskem letu prvič. V 15 letih je izvajanja programa je bilo uspešnih že 233 dijakov novomeške gimnazije.
. Diplome sta dijakom podelili ravnateljica Mojca Lukšič in nemška programska učiteljica Monika Gehrke. Ravnateljica je orisala dolgoletno izvajanje diplome na šoli in poudarila, da so letos dijaki lahko opravljali tudi nemško jezikovno diplomo na nižji ravni in francosko diplomo. Želi, da bi se tem mednarodnim certifikatom pridružili certifikati še v drugih tujih jezikih. Monika Gehrke je predstavila celotno štiriletno pot učenja in dejavnosti, ki so pripeljale do uspešno opravljene diplome ter dijakom zaželela, da bi znanje nemščine in diplome v življenju čim večkrat koristno uporabili. Na podelitvi je sodelovala Alina Špec, bivša gimnazijka, ki zaključuje magistrski študij International Buisness na EF v Ljubljani. Predstavila je svoje bogate mednarodne izkušnje, ki ji jih je omogočila nemška jezikovna diploma.
Letos je diplomo prejelo 15 dijakov, 13 novomeških in 2 črnomaljska. Med novomeškimi gimnazijci jih je 7 prejelo diplomo na ravni C1 in 6 na ravni B2. To so: Tjaša Lukšič in Manca Radež, 4. a, Tamara Koprivc, Rok Besal in Lara Kastelic, 4. b, Tinkara Lazar, Maja Mikec, Nina Remec in Katarina Bistan, 4. c, Tajda Kavšček in Hajrudin Osmanbašić, 4. k ter Gloria Krapež in Jan Skobe, 4. d. Petra Tomažin in Damjana Luzar iz 4. d sta prejeli certifikat.
Prireditve, ki sta jo s krajšim kulturnim programom popestila Lenart Merlin in Jan Bartol iz 2. c, so se udeležili tudi učitelji in starši.
Priprave na DSD se kot nadstandardna ponudba gimnazije izvajajo v okviru pouka ali kot dodatna ure v vseh štirih letnikih, ki jih vodi nemška programska učiteljica. Izbirnost pri učenju nemščine omogoča dijakom višji nivo znanja, kar jim pomaga tudi pri maturi. Pri učenju je poudarek na avtentičnosti, ki jo dosegajo s sodobnimi oblikami in metodami dela, kot so projektno delo, aktivne oblike dela, timsko poučevanje in jezikovni tabori. V okviru DSD se povezujemo tudi z drugimi šolami, z nemškimi institucijami, dijaki spoznavajo tudi nemške ustanove v Ljubljani, kot sta veleposlaništvo in nemška knjižnica.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se