
Bolezni / stran 44

Prebivalstvo se pospešeno stara, starejši pa so veliko bolj ogroženi
V Evropi v prvi polovici maja obeležujemo dan ozaveščanja o možganski kapi, ki je resna grožnja vse starejši populaciji na stari celini. Še več, z njo imamo Slovenci zelo slabe izkušnje, je celo drugi najpogostejši vzrok smrti pri nas in tretji najpogostejši vzrok za invalidnost.


Menstruacija: Mislimo, da si pomagamo, a gre za največje napake
Navadno smo prepričani, da je za naše telo dobro tisto, kar nam najbolj prija. Ko nastopijo tisti dnevi v mesecu, to velja še toliko bolj.

Hofer odpoklical piščančji file, možni resni zapleti
Podjetje Hofer je iz prodaje odpoklicalo piščančji file znamke Z'DEŽELE, ki ga dobavlja podjetje Celjske mesnine d. o. o..

Kako se pobrati, ko si na dnu?
Prevelika količina stresa, izčrpanost, čustvene in finančne težave …Preverite, kako lahko s preprostimi načini za začetek sami dosežete, da se boste spet veselili novega jutra.

Sadež, ki krepi telo in duha
Razkošen sadež srčaste oblike, skrit za močno lupino in obdan z bodicami, na prvi pogled ne vzbuja teka, a za nenavadnim videzom se skriva sočen in okusen sadež, ki ga že stoletja uporabljajo za ohranjanje zdravja in dobrega počutja.


Ni nujno, da je glutenska intoleranca tudi nujno celiakija
Opažate, da se počutite veliko bolje, kadar ne jeste kruha, testenin in druge hrane, ki vsebuje gluten? Morda imate glutensko intoleranco, ki pa je ne smemo zamenjevati s celiakijo.

Umrl moški s prvo presajeno gensko spremenjeno ledvico prašiča
Moški, ki so mu marca kot prvemu živemu bolniku na svetu presadili gensko spremenjeno ledvico prašiča, je umrl, so v soboto zvečer sporočili iz ameriške bolnišnice, kjer so opravili poseg. "Nič ne kaže, da je to posledica nedavne presaditve," so dodali.

Postava jabolka ogroža življenje
Ljudje s postavo jabolka so izpostavljeni tveganju za kap in razvoju sladkorne bolezni ter bolezni srca in ožilja.

Tudi po 40. letu lahko potrebujejo zaščito
Po dolgih letih jemanja kontracepcijskih tablet se mnogo žensk sprašuje, ali obstaja še kakšna boljša metoda zaščite.

Mogoče ne morete shujšati zaradi zakisanosti telesa?!
Če spadate med osemdeset odstotkov žensk s porušenim ravnovesjem pH v telesu, se najbrž že leta borite proti odvečnim kilogramom, a brez pravega uspeha.

V Sloveniji izbruh oslovskega kašlja, večje izbruhe beležijo tudi drugod po Evropi
Letos so v Sloveniji po podatkih NIJZ potrdili 1164 primerov oslovskega kašlja. Tudi v nekaterih drugih evropskih državah beležijo večje izbruhe te bolezni, po podatkih Evropskega centra za preprečevanje in obvladovanje bolezni je bilo med januarjem in marcem letos v državah EU zabeleženih več kot 32.000 primerov oslovskega kašlja.

Humanitarni zamaški za Marsela
Letos bo 13 let, odkar je ptujski ambasador humanosti Ignac Habjanič začel zbirati odpadne zamaške za dober namen. V vseh teh letih je bilo zbranih in v reciklažo odpeljanih že več kot 80 ton zamaškov in zbranih 25.000 evrov za pripomočke in terapije malih bolnikov.

Srce in oči kažejo na povišan holesterol, ne zanemarite nobenega znaka
Povišano vrednost holesterola v krvi lahko dokončno po krvnih preiskavah potrdi zgolj zdravnik, a vendarle obstaja nekaj tihih simptomov, ki nakazujejo, da imate povišan holesterol v krvi.

Prhljaja se lahko lotite na več učinkovitih načinov, tudi s kokosovim oljem
Če spadate med 90 odstotkov populacije, ki vsakodnevno opaža bele kosme na glavi ali ramenih, veste, kako neprijetna nadloga je lahko prhljaj.

Zakaj se pojavi kila?
Kila ni le bolezen današnjega časa, prvo omembo te težave so zasledili že v egipčanskih papirusih iz leta 1550 pred našim štetjem.

Kako lahko upočasnite staranje? Odgovor najdete v naravi
Ste se kdaj vprašali, kako nekaterim uspeva tako dolgo ohraniti mladosten videz? Po mnenju dermatologiov je vzrok v tem, da pravilno negujejo svojo kožo.

Kaj nam sporočajo spremembe na jeziku?
Imate že dolgo časa bele obloge ali pa so se vam te pojavile z danes na jutri? Kaj lahko tovrstne obloge nakazujejo in kdaj nas mora skrbeti?

Porast oslovskega kašlja, letos pri nas preko 1000 primerov
Letos so v Sloveniji po podatkih NIJZ potrdili 1164 primerov oslovskega kašlja. Tudi v nekaterih drugih evropskih državah beležijo večje izbruhe te bolezni, po podatkih Evropskega centra za preprečevanje in obvladovanje bolezni je bilo med januarjem in marcem letos v državah EU zabeleženih več kot 32.000 primerov oslovskega kašlja.
Trenutno
10 °C
Oblačno
četrtek, 8. 5
Deževno
petek, 9. 5
Deževno
sobota, 10. 5
Delno oblačno
7-dnevni obeti