Čas branja 2 min.

Ali veste, kako hitro napolniti baterijo mobilnika?


Mare Koren
8. 4. 2025, 22.30
Deli članek
Velikost pisave

Današnji svet je poln hitrih odločitev, sprememb in pogosto se zgodi, da v poplavi obveznosti naši mobilniki pokažejo prazno baterijo.

polnjenje, telefon, baterija
Profimedia
Telefon je najbolje polniti vsak dan sproti, kot ga izprazniti do izklopa. Vendar pozor - pri starejših telefonih polnjenje čez noč odsvetujejo.

Ritem življenja nas pogosto spravi na visoke obrate, saj drvimo od enega opravka k drugemu. Življenja brez mobilnega telefona si ne predstavljamo več in skoraj se nam ustavi, ko na ekranu zasveti signal, da bo baterija kmalu prazna. Kadar nimamo časa za polnjenje, je smiselno poznati nekaj nasvetov, ki nam bodo v pomoč pri optimiziranem polnjenju. Ne spreglejmo pa tudi napak, ki nam uničujejo stanje baterije.

Brezžično polnjenje

Brezžično polnjenje je postalo priljubljeno tako na delovnem mestu kot doma. Telefon preprosto odložimo na polnilno postajo in zadeva se opravi sama, brez nadležnih kablov. A tovrstno polnjenje običajno traja dlje, kot če telefon polnimo prek kabla.

Induktivno polnjenje temelji na prenosu energije po zraku, s pomočjo tuljav v polnilniku in telefonu. Pri tem nastajajo izgube, ki se najpogosteje kažejo kot odvečna toplota, posledično pa se podaljša čas polnjenja. Drži, da obstajajo hitrejši brezžični polnilniki, vendar ti ne dosegajo klasičnega načina polnjenja.

brezžično polnjenje, telefon, baterija
Profimedia
Brezžično polnjenje običajno traja dlje, kot če telefon polnimo prek kabla.

Hitri polnilniki

Danes so na tržišču zmogljivejši polnilniki, ki telefon napolnijo že v polovičnem času od klasičnega. A s hitrim polnilnikom boste baterijo napolnili le do določene stopnje, nato pa bo telefon preklopil na običajno hitrost. Tovrstno polnjenje deluje in je mogoče, če vaš telefon podpira tak način polnjenja.

Preberite tudi:

Varčevalni način

Če želite telefon čim prej napolniti, odstranite iz ozadja vse aplikacije, ki jih imate sicer odprte. Zavedati se je namreč treba, da telefon tudi med nedelovanjem v ozadju ves čas izvaja številne funkcije in jih osvežuje, za kar potrebuje energijo. Brez aplikacij v ozadju in z vključenim varčevalnim ali letalskim načinom bo vaš mobilni telefon porabljal manj energije za funkcije v ozadju, zaradi česar pa se bo tudi hitreje napolnil.

telefon, aplikacije, mobilni, pametni
Profimedia
Veliko energije porabijo aplikacije, pri katerih za delovanje uporabljate kamero telefona.

Kaj »pije« energijo vašemu mobilniku

Nekatere aplikacije za svoje delovanje porabijo veliko energije, ne da bi se tega zavedali. Mednje zagotovo spada GPS oziroma Google maps in tiste, pri katerih za delovanje uporabljate kamero telefona.

Preverite stanje svojega priključka, pa tudi vtiča. Prah in umazanija sta vzrok, da se telefon ne polni tako hitro, kot se je nekoč.

Če ste telefon pustili na soncu in se je pregrel, boste pri polnjenju imeli več dela, saj se bo morala temperatura uravnati, zaradi česar se bo počasneje polnil.

Berite brez oglasov

Trafika24 Logo

Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.

Prijava

Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.