Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Vaša zgodba: ''Ko bom velik, bom Schumacher!''


23. 11. 2010, 00.00
Posodobljeno
13:32
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

voznikt0001.jpg
Arhiv Lokalno.si
voznikt0019.jpg

Cviljenje gum ter globoko in glasno rohnenje motorjev na dirkališču Logatec sta napovedovala vznemirljivo sobotno dopoldne. Staršem, nekaj nas je bilo tudi z Dolenjske, je morda to vlivalo strah v kosti, predvsem misel, da se bodo prav v teh avtomobilih peljali njihovi malčki - nekateri med njimi so resda bili že pravi korenjaki, vmes pa se je našel celo tak z dudo v ustih. Pa vendar je starše mirila misel, da bodo vozniki otroke prevažali s hitrostmi, prilagojenimi malčkom.

A vozniki so se, ko so bili v dobro zaščitenih kabinah avtomobilov, hitro dogovorili z malimi sopotniki, kje so meje, ki si jih otroci želijo preizkusiti. In verjeli ali ne: gume so spet cvilile kot prej, avtomobili so drseli tudi bočno in občutek je bil, da so hitrosti visoke. Tako nekaj krogov, potem pa izvoz iz proge. »Full carsko,« je bilo vse, kar je uspel izustiti 10-letnik, medtem ko so se mu ustnice že raztegnile v širok nasmeh, ki je segal do ušes. In tako pravzaprav vsi otroci, ki so se peljali po dirkalni stezi.

Kakšnih 20 otrok je namreč lahko v soboto spoznalo poklic voznika po zaslugi časopisa Nedelo, KD Življenja in Lamko racing šole. Svoje izkušnje z dirkanjem, celo v mednarodnih vodah, sta povedala dva zelo nadarjena mlada dirkača 17-letni Jaka Marinšek in 20-letna Klavdija Senica, ki sta med drugim povedala, da je to zelo drag šport, pri uspehu katerega le 5 odstotkov igra talent, vse drugo pa kroji denar. »Pri tem športu potrebuješ zelo debelo denarnico, saj zahteva veliko treningov, nabavo gum, opreme, bencina, potovanja so draga, pa ne tista po hotelih…« je našteval Darko Dubarič, ki vodi Lamko Racing School.

Tako na primer Jaka letno dirkanju nameni 100 tisoč evrov, to pa je socialna cena, saj njegovi uspešnejši vrstniki za tovrstni šport namenijo tudi šestkrat višji znesek, pri tem pa velja, da več kot vložiš, boljše rezultate lahko dosežeš. In glede na to, da sponzorji ravno niso velikodušni, večina stroškov sloni na očetovem proračunu.

G. J. T.  


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.