Rokometašice Krke med elito
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Rokometašice novomeške Krke so si dva kroga pred zaključkom prvega dela državne rokometne lige zagotovile mesto med elito.
Po 11. zmagi v 19. krogu (to je dvajseta tekma, saj so že med tednom odigrale tekmo 21. kroga) so si že zagotovile najmanj 6. mesto in s tem končnico 1 - 6, ter dodatnih 10. krogov, ki bodo prinesli odločitev, kdo bo državni prvak.
Krkašice so sinoči v Piranu domačinke premagale z rezultatom 33:26. Piran je sicer povedel z 2:1, nato pa je Krka z borbeno in kolektivno igro vse niti držala v svojih rokah.
Strelke za Krko: Mojca Derčar 10 (8 iz sedemmetrovk - 100% izkoristek), Nuša Skutnik 7, Tjaša Nadu in Jana Bačar 6, Anja Rudman 2, Ines Čigoja in Anja Veble 1 zadetek. K zmagi je veliko prispevala tudi vratarka Karmen Korenič, Breda Škedelj pa je ubranila en strel iz sedemmetrovke.
Naslednja tekma je v petek ob 18. uri v Marofu. Nasprotnik bo Olimpija.
Kjer je šport doma
Dnevni izbor najnovejših rezultatov, tekem in zgodb iz sveta športa, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.