© 2026 Media partner agencija d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Črnomaljski gimnazijci v gorah


dolenjski-list
25. 9. 2010, 00.00
Posodobljeno
11:56
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

gim_pohod.jpg
Arhiv Lokalno.si

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

gim_pohod_g.jpg

Kar 55 dijakov drugega letnika Gimnazije Črnomelj se je dva dni (21. in 22. 9. 2010) potepalo po slovenskih gorah v spremstvu profesorjev in vodnikov Planinskega društva Črnomelj.

V torek nas je cesta vodila do jezera Jasna - Ruske kapelice na Vršiču - izvira Soče in v dolino Lepene. Tam smo pomahali avtobusoma, oprtali nahrbtnike in nadaljevali peš do Koče pri Krnskem jezeru. Na poznem popoldanskem sprehodu smo si ogledali še Krnsko jezero, ki nas je presenetilo z veliko količino vode. Najpogumnejši dijaki so jezero tudi obhodili in preplezali zahteven del poti nad jezerom (seveda z varovanjem).

V sredo smo nadaljevali pohod po poteh soške fronte, si ogledali bunker ter opazovali jesensko obarvano naravo, ki se je kopala v soncu. Dijake smo razdelili v dve skupini; prva se je z nekoliko hitrejšim tempom povzpela na vrh Velikega Bogatina (2008 m), druga polovica dijakov pa je nadaljevala pot čez Bogatinsko sedlo do koče na Komni. Združeni smo potem sestopili do slapa Savice in se polni pozitivnih vtisov odpeljali v Belo krajino.

Gimnazija Črnomelj

Svet24

Kjer je šport doma

Dnevni izbor najnovejših rezultatov, tekem in zgodb iz sveta športa, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Media partner agencija d.o.o.

Vse pravice pridržane.