Oranžni alarm: Močnejše nevihte z nalivi, ki se lahko obnavljajo
Nevihtno vreme v tem tednu še ni reklo zadnje besede. V sredo dopoldne prihaja hladna fronta, a tudi noč je zelo burna.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Meteorologi Agencije RS za okolje (Arso) so v svoji najnovejši napovedi napovedali prehod nove vremenske motnje. Hladna fronta, ki je trenutno nad zahodno Evropo, bo naše kraje prešla v sredo dopoldne.
Plohe in nevihte, ob katerih bodo možni tudi krajevni nalivi, se bodo začele pojavljati že ponoči, saj bo pred hladno fronto »k nam v višinah z jugozahodnim vetrom dotekal topel in vlažen zrak.«
Meteorologi so za zahod Slovenije izdali oranžno stopnjo vremenskega opozorila, saj se lahko nad tem delom Slovenije močnejši nalivi obnavljajo dlje časa. Posledično pri Arsu na zahodu pričakujejo največ padavin, in sicer od 30 do 80 milimetrov, krajevno tudi več. Najmanj padavin bo na vzhodu, večinoma od 10 do 20 milimetrov.
Sreda bo precej bolj hladna
Proti jutru se bodo nato padavine razširile nad celotno Slovenijo, a bodo po prehodu fronte postopno slabele in popoldne povečini ponehale, nazadnje na vzhodu države. Je pa tudi v sredo proti večeru na zahodu države možna kakšna kratkotrajna ploha.
Sreda bo sicer nekoliko bolj hladna. Čakajo nas jutranje temperature od 11 do 17 stopinj Celzija, nič kaj pretirano topleje pa ne bo niti čez dan, saj bodo najvišje dnevne temperature vztrajale med 16 in 19 stopinjami Celzija. Na Primorskem bo zagrelo do približno 23 stopinj Celzija.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.