Apel županu, naj odstavi Janeza Doltarja


V krajevni skupnosti Šmihel se že leta trudijo, da bi z romsko skupnostjo vzpostavili odnos, ki bi temeljil na vzajemnem sodelovanju, predvsem pa na spoštovanju in strpnosti drug do drugega. To jim uspeva in kot priznavajo v krajevni skupnosti, je bil uspeh dosežen s sistematičnim procesom, ki temelji na dialogu in tudi s pomočjo predstavnika romskega naselja v Šmihelu Bojana Tudije, ki je že tretji mandat aktiven član sveta krajevne skupnosti Šmihel. V krajevni skupnosti pravijo, da je Tudija vzpostavil pošten in avtoritativen odnos do Romov, ki mu zaupajo, saj ima enaka merila in pošten odnos do vseh v naselju.
Po mnenju predsednika sveta krajevne skupnosti mag. Mira Škufce in člana sveta krajevne skupnosti Bojana Tudije, ki sta pred dnevi na mestno občino oziroma na župana Alojzija Muhiča naslovila dopis, je prav tak način dela prava pot pri reševanju romske problematike. Kot poudarjata, so v zadnjem letu dni uspeli vzpostaviti tudi korekten in proaktiven odnos z mestno občino, saj so uspeli speljati dva velika projekta, gre za rušitev razpadajočega objekta in javno razsvetljavo.
A ko so v KS že mislili, da so na pravi poti in imajo skupno izoblikovan model nadaljnjega reševanja bivalne romske problematike, so se zadeve zasukale v drugo smer. Prišlo je do obljub in rešitev mimo ustaljene vrste in hierarhije, s čimer se ruši že vzpostavljena avtoriteta krajevne skupnosti do Romov. Hkrati imajo v krajevni skupnosti resne pomisleke na »pogoste nepremišljene poteze višjega svetovalca za reševanje romske problematike na mestni občini Janeza Doltarja, predvsem z neupoštevanjem že dogovorjenega. S svojimi potezami, ki so včasih tudi na meji spornega obljubljanja in zavajanja ter po nekaterih informacijah podpihovanja, obrekovanja in sovraštva drug do drugega, med Rome vnaša konflikte in nemir.«
Tako menijo v krajevni skupnosti, kjer apelirajo na vodstvo občine, da Doltarja nemudoma umakne s položaja višjega svetovalca za reševanje romske problematike. »Tako boste preprečili nadaljnjo škodo in širjenje konfliktov med pripadniki romske skupnosti. Najslabše je, če se že dogovorjeno spreminja in »kreira« glede na interes posameznika, saj znajo Romi to zelo dobro izkoristiti za svoje osebne koristi. Ko popustiš enemu, moraš vsem, sicer nastane velik konflikt, do kakršnih prihaja v našem naselju v zadnjem času,« sta zapisala predsednik sveta krajevne skupnosti Miro Škufca in Bojan Tudija, ki ugotavljata, da jim je reševanje romske problematike tako začelo povzeti iz rok.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se