© 2026 Media partner agencija d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Kito iz lipce za mlaj že pletejo


dolenjski-list
28. 4. 2010, 00.00
Posodobljeno
10:14
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

gotna_vas_mlaj09.jpg
Takole so mlaj v Gotni vasi krasili pred postavitvijo lani tak čas. (foto: I. N.)

Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.

Google logo
Svet24 logo

Nastavi

V novomeškem naselju Gotna vas bo v počastitev praznika dela in meseca mladosti tamkajšnje kulturno športno društvo v teh dneh spet postavilo mlaj. To je za vodjo postavljanja Staneta Cerarja, ki je ta običaj prinesel s seboj iz rodne Bele krajine, že devetintrideseti mlaj na teh, kot pravijo krajani, južnih vratih Novega mesta.

Posebej izbrani smreki so že odstranili lubje, celotno deblo pa bodo ozaljšali z najmanj 35 metrov dolgo kito, ki jo bodo pridne ženske roke kar treh generacij spletle iz lipce, razlaga predsednik društva Tone Murgelj. Pritrdili bodo tudi tri vence, spletene iz smrekovih vejic in prepredenih s trakovi barve slovenske zastave. Mlaja ne bodo postavljali ročno, temveč bo to, predvsem zaradi varnosti, spet postoril s strojem njihov prijatelj tesar Slavko Kastrevc iz Hrušice.

Rekordni, 40 metrov visok mlaj z vihrajočo slovensko zastavo na svojem vrhu, bodo postavili v petek popoldne in bo spet kot eden redkih na območju Novega mesta ves mesec pozdravljal mimoidoče.

I. N.

Svet24

Prva stran dneva

Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 Media partner agencija d.o.o.

Vse pravice pridržane.