Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

FOTO: Bogovič: Solidarnost je nujna, a ne lažna solidarnost


Besedilo in foto: A. K.
12. 5. 2013, 20.30
Posodobljeno
14. 05. 2013 · 08:30
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

img_3753.jpg
Bogovič rešitev za izhod iz krize vidi v opuščanju zastarelih ideoloških vzorcev. "Slovenski narod ne bo s sklonjeno glavo poslušal utopičnih parol o demokratičnih socializmih, rdečem morju, spremembah volilnega in družbenega sistema ter podobnih idejah z levih ali desnih okopov," poudarja predsednik stranke SLS.
img_3764.jpg
Polna dvorana krškega kulturnega doma na današnji slavnostni akademiji Slovenske ljudske stranke.

"Omogočimo tistemu, ki potrebuje delo in je dela zmožen, naj pride delati tja, kjer delo je. Realna solidarnost, ne lažna, je naša vizija!" S temi besedami je osrednji govorec na današnji slovesnosti ob 25-letnici Slovenske ljudske stranke v Krškem, predsednik stranke Franc Bogovič, izpostavil eno izmed temeljnih usmeritev SLS-a v prihodnosti.

Kot je povedal Bogovič, v Sloveniji, kljub parlamentarni demokraciji, še danes prevladujejo sistemski vzorci, po katerih je tistemu, ki dela, treba vzeti več, in dati tistim, ki ne delajo.

Stranko SLS je od leta 1992 do leta 2000 vodil Marjan Podobnik, na čelu stranke so se za njim nato pred Bogovičem zvrstili še Franc Zagožen, Franc But, Janez Podobnik, Bojan Šrot in Radovan Žerjav. Današnje slavnostne akademije so se udeležili vsi bivši predsedniki, z izjemo Buta, Šrota in Žerjava.

"V Slovenski ljudski stranki ne pristajamo na to, da oblast slovenski narod zadolžuje že prek vseh razumskih meja. Ali vemo, da je bila zadolžitev slovenskega dojenčka, rojenega leta 2008 4.000 evrov, dojenček, rojen v letošnjem letu, pa je ob rojstvu dolžan že kar 11.000 evrov?"

V stranki SLS solidarnost vidijo predvsem v aktivni vlogi. Kot pomoč brezposelnih, sposobnih za delo, ostarelim kmetijam, predlagajo pa tudi uvedbo javnih del na področju lesa, vode in varne hrane, kjer vidijo priložnosti za slovenski razvojni preboj.

"Tako bomo spodbujali brezposelne in socialno ogrožene, a za delo sposobne ljudi," je med drugim še povedal Bogovič in dodal, da je Slovenija danes nedvomno na prelomnici.

Tako, kot je bila ob rojstvu Slovenske kmečke zveze, sicer predhodnice stranke SLS, ko so somišljeniki 12. maja 1988 ustanovili prvo demokratično politično stranko po drugi svetovni vojni. Njen prvi predsednik je bil Ivan Oman, ki je v svojem zelo kritičnem govoru obžaloval, da Slovenija ni postala nova Švica in pri tem citiral misel nekega poljskega disidenta: "Pri komunizmu je najhuje tisto, kar pride za njim."


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.