Lokalno / Kronika / stran 322
Prevaljski gasilci po skoraj štirih tednih od katastrofalne ujme in ko jim dela ob novih nalivih ne zmanjkuje, opozarjajo, da nimajo več dovolj opreme za intervencije in tudi denarja za nakup ne.
"Mična gospodična" si je izposodila električna kolesa in jih pozabila vrniti.
Policist Dejan Kranjec je pokazal veliko poguma in požrtvovalnosti.
Iz Hotela Delfin so danes sporočili, da je kurilno olje, ki je pozimi izteklo iz njihovega rezervoarja, tokrat prišlo v morje preko meteornega kanala.
V Lendavi medgeneracijska dobrodelna prireditev.
Mariborski kriminalisti so izsledili 44-letnega slovenskega državljana brez prijavljenega stalnega prebivališča, ki naj bi stal za najmanj petimi ropi prodajaln v Mariboru v preteklih treh mesecih.
Le nekaj dni zatem, ko se je tričlanska družina Žnidaršič iz Bistrice pri Tržiču preselila v Gornji Grad, je njen novi dom poplavila Dreta. »Pravzaprav se zaradi pretresenosti bolj slabo spomnim zgodnjih jutranjih ur, ko nas je prebudil alarm in smo na varno lahko spravili nekaj najnujnejših stvari ter potem nemočno opazovali uničujočo moč deroče vode,« pravi Mateja in ob tem vidno ganjena doda, da jih je poplava še bolj povezala s prebivalci Gornjega Grada. Mnogi so jim pomagali, da je njihova hiša danes očiščena mulja in blata, poplavljene prostore pa že nekaj dni suši toplo sonce. »Moža Mitjo, hčerko Izo in mene pomirja spoznanje, da smo kljub neljubim naravnim dogodkom za novo domovanje izbrali pravi kraj in od sokrajanov prejeli najlepšo dobrodošlico. Tukaj so doma srčni ljudje. Mnogi so utrpeli še večjo škodo kot mi, zato tudi nanje ne smemo pozabiti.«
Policisti Policijske uprave Ljubljana so bili včeraj obveščeni o drzni tatvini.
Bilo je okoli 12.30 v ponedeljek, ko je na mednarodnem kmetijsko-živilskem sejem Agra 2023 v Gornji Radgoni nek moški zaprosil policista za pomoč.
Novi najemnik lokala v Ljudskem vrtu je imel kar nekaj začetnih težav z delovnim časom, ki pa naj bi jih že odpravili. A očitno ni tako, saj nekateri obiskovalci parka opozarjajo, da je lokal občasno zaprt tudi ob lepem vremenu. O tem so obvestili lastnico objekta, Mestno občino Ptuj.
Iz Mežice in predvsem iz Črne na Koroškem že poročajo o prvih resnejših tegobah, ki jih je povzročilo neurje.
Številni deli slovenske obale so se danes znašli pod vodo. Na terenu so bile vse razpoložljive sile, a je bilo kljub vremenski drami na cestah veliko drugi voznikov, zato so nastajale tudi težave.