Za tragedijo obtožili vzgojiteljici in nekdanjo ravnateljico

##IMAGE-3291136##
Tožilstvo je zoper vzgojiteljici vrtca v Fari, kjer je februarja 2007 utonil poldrugo leto star fantek Tedi Bauer, in nekdanjo ravnateljico vložilo obtožbo, a ta še ni pravnomočna. Medtem ko odškodninska tožba njegovih staršev, težka 175.000 evrov, zoper OŠ Fara, občino Kostel in novomeško enoto Zavarovalnice Triglav še ni prišla na vrsto za obravnavo na sodišču, teče kazenski postopek zoper vzgojiteljici in nekdanjo ravnateljico, danes poroča Delo.
Konec lanskega leta je tožilstvo zoper vse tri vložilo obtožbo, a ta še ni pravnomočna, saj so zagovorniki zoper njo vložili ugovore, o katerih mora sedaj odločiti zunajobravnavni senat ljubljanskega okrožnega sodišča. Vzgojiteljicama Barbari Slak in Barbari Čampa Janež obtožnica očita povzročitev smrti iz malomarnosti, ker sta menda opustili nadzorstvo nad otrokom, kar je imelo za posledico tragični dogodek, tedanji ravnateljici OŠ Fara Veri Cimprič pa kaznivo dejanje nevestnega dela v službi, saj naj ne bi nadzorovala delo uslužbenk vrtca, jim svetovala in izvajala hospitacije.
Tedija so po dveh urah našli v mrzlem potoku
Tragičen dogodek se je zgodil v petek, 16. februarja 2007. "To ni bilo prvič. Vedno je bežal. Če si ga samo malo pustil, je bil že takoj pri moji pisarni," je po nesreči za Dolenjski list povedala tedanja ravnateljica OŠ Fara Vera Cimprič.
V vrtcu so imeli 17 otrok. Ko sta se vzgojiteljici Barbara Slak in Barbara Čampa Janež skupaj z otroci z igrišča vrnili v garderobo, sta opazili, da Tedija ni več z njimi. Po njunem pripovedovanju je nemudoma stekla iskalna akcija, kuharice so čuvale ostale otroke, iskati so pomagali še učitelji, prišli so policisti PP Kočevje.
Po dveh urah iskanja je leto in pol starega dečka v mrzli vodi potoka Jarak, ki teče ob šoli, našel komandir kočevske policijske postaje Robert Somensary. Oživljanje ni uspelo.
Nekaj dni po tragičnem dogodku so opravili inšpekcijski pregled, ki je pokazal nekatere nepravilnosti pri zagotavljanju varnosti otrok in kršitev pri vzgojno-izobraževalnem delu, zlasti glede normativov o številu vključenih otrok. Tudi delo strokovnih organov in nadzor nad delom delavcev sta bila po ugotovitvah inšpektoric pomanjkljiva. Kot še navaja Delo, je zato republiški inšpektorat za šolstvo in šport svetu šole predlagal razrešitev ravnateljice, a so ga zavrnili, upoštevali pa so njeno prošnjo za razrešitev zaradi upokojitve.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se