Miller se je rodil leta 1904 v zvezni državi Iowa. Študij je opustil zaradi glasbe, kjer je sprva nastopal v različnih skupinah, preden ga je sredi 20. let prejšnjega stoletja, ko so v ZDA kraljevali big bandi, odkril bobnar Ben Pollack in mu v svojem orkestru ponudil mesto pozavnista.
To je bil čas, ko se je glasba širila tudi prek radijskih valov, kar je Millerju omogočilo, da je pridobil svojo oddajo z nastopi v živo. Še prej se je izobrazil iz glasbene teorije ter znanje iz instrumentacije izrabil v lastni skupini, kjer je vodilno melodijo zaupal klarinetu s podporo drugih pihalnih instrumentov, zlasti saksofona. S tem je postal sinonim za klasične big bande.
S svojimi skladbami je zaznamoval obdobje swing glasbe. In the Mood je še danes ena najbolj znanih skladb vseh časov, čeprav mu je prvi sloves in milijonsko naklado prinesla lirična kompozicija Moonlight Serenade iz leta 1939. Pri kritikih pa je bil opažen že pred tem s priredbo jazzovskega standarda I Got Rhythm Georgea Gershwina.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Po podatkih spletnih enciklopedij je bil Miller s svojim orkestrom najbolj zaželen big band v letih od 1939 do 1942 tako na snemanjih kot pri nastopanju v živo v radijskem etru. V tem času je prispeval več skladb številka ena kot Elvis Presley ali The Beatles. Njegovi aranžmaji so še vedno stalnica številnih jazzovskih, swingovskih in drugih zasedb po vsem svetu.
Njegova "uradna" glasbena kariera se je končala, ko se je pridružil vojski, kjer je ustanovil novo glasbeno skupino, da bi vnašal pozitivno vzdušje med vojake. Umrl je na današnji dan leta 1944 po vkrcanju na letalo nad Rokavskim prelivom v okoliščinah, ki niso bile razjasnjene.
Njegovo zapuščino še naprej širi Glenn Miller Orchestra, ki je nastopil tudi že v Ljubljani. O njegovem življenju pripovedujeta tudi biografski film Zgodba o Glennu Millerju iz leta 1954 z Jamesom Stewartom v glavni vlogi ter muzej v njegovem rojstnem mestu Clarinda.