Spletni arhiv je nastajal dve leti, v tem času so digitalizirali izbrane stare razglednice iz obsežne knjižnične zbirke, ki šteje kar 800.000 topografskih razglednic. Uporabnik digitalnega arhiva jih išče s klikom na zemljevid sveta.
Nov digitalni arhiv tako po pisanju dpa ponuja popotovanje v času. Posamične razglednice si je mogoče naložiti s klikom na gumb, ki uporabnika poveže z izbranimi družbenimi in slikovnimi platformami. Kdor pa želi poustvariti resnično nostalgično izkušnjo, ima možnost, da pošlje različico razglednice na papirju, slednja je plačljiva.
V prihodnjih mesecih v knjižnici načrtujejo tudi mobilno aplikacijo, ki bo turistom predlagala historične razglednice glede na to, kje se nahajajo.
Številne razglednice, ki so vključene v akon, so nastale v prvih treh desetletjih minulega stoletja, ko je ta tip razglednic po besedah vodje oddelka zemljevidov v Avstrijski nacionalni knjižnici Jana Mokreja doživljal razcvet. Kot je dejal, so jih tedaj ljudje z navdušenjem zbirali.
V času, ko še ni bilo družabnih omrežij, so razglednice ljudem omogočale, da so preko njih svojim prijateljem posredovali podobe krajev, ki so jih obiskali, pa tudi podobe aktualnih dogodkov in arhitekturnih dosežkov z različnih koncev sveta.
V akon je tako denimo vključena tudi razglednica, ki prikazuje ruševine beneškega kampanila na Markovem trgu leta 1902, ali razglednica, ki prikazuje Parižane, ki se v poplavi leta 1910 po mestu prevažajo s čolni.