© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Starejši zaposleni – realnost prihodnosti


lokalno
P. K. L.
15. 9. 2018, 11.15
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

_zzzcik.jpg
Patricija Pavlic, direktorica CIK Trebnje
_zzzznaslova.jpg

Eden največjih družbenih in gospodarskih izzivov Evrope 21. stoletja je staranje prebivalstva in posledično vključevanje starejših v delovne procese. V Sloveniji je bila leta 2012 med delovno aktivnimi zaposlenimi desetina stara 55–64 let, do leta 2060 naj bi delež dosegel 17 odstotkov.

Da bi spodbudili medgeneracijski prenos znanja in pokazali delodajalcem, kako lahko pridobijo finančno pomoč za povečanje participacije starejših zaposlenih v delovnem procesu, Center za izobraževanje in kulturo Trebnje organizira brezplačni posvet o upravljanju starejših zaposlenih z naslovom Starejši zaposleni – realnost prihodnosti.

»Dogodek je namenjen vsem, ki se ukvarjajo z organizacijo dela in izobraževanjem v podjetjih, še posebej tistim, ki se soočajo z večgeneracijskimi kolektivi. Namenjen je zaposlenim v kadrovskih službah in v splošnih službah v večjih organizacijah pa tudi lastnikom manjših podjetij, predvsem pa tistim, ki iščejo možnosti in vire, kako takšno reorganizacijo delovnega okolja izvesti in financirati,« poudarja direktorica Centra za izbraževanje in kulturo Trebnje Patricija Pavlič.

Eden od ukrepov za povečano participacijo starejših v delovnem procesu je namreč finančna podpora podjetjem za pripravo Strategije upravljanja starejših zaposlenih. Na brezplačnem dogodku, ki bo v četrtek, 27. septembra, bo Zdenko Šalda, dr. med. (ZD Trebnje), predstavil glavne razloge za absentizem starejših zaposlenih in možne ukrepe za varovanje zdravja starejših zaposlenih, dr. Sara Brezigar (Panta Rei) bo predstavila temelje upravljanja različnih generacij v delovnem okolju, dr. Željko Ćurić (OK Consulting) bo govoril o zavzetosti in vključenosti starejših zaposlenih, primer dobre prakse sodelovanja ključnih deležnikov pri upravljanju starejših zaposlenih v občini Ajdovščina pa bo predstavila Eva Mermolja.

Aktivnost prebivalcev pri malo poznejših letih ne pomeni le poznejšega upokojevanja in s tem manjših izdatkov za pokojnine, temveč tudi ohranjanje umske dejavnosti in telesnega zdravja posamezne osebe, hkrati pa prenos znanja in izkušenj s starejših na mlajše, inovativne in idej polne geenracije lahko zagotavlja napredek in razvoj podjetja.

15patricija_pavlic_o_temu__komu_je_dogodek_starejsi_zaposleni_realnost_prihodnosti_namenjen.mp3

Patricija Pavlič


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.