Gasilci so pozdravili nekoliko manj vetrovne vremenske razmere, ki pomenijo, da bodo požare, ki besnijo na območju Los Angelesa, končno lahko začeli gasiti tudi iz zraka. Najhujši požari v zgodovini Los Angelesa so doslej uničili že več kot 13.000 hektarjev površin, pri čemer so celotne soseske končale v pepelu. Po zadnjih podatkih je umrlo že najmanj deset ljudi, pristojni pa še naprej hodijo od vrat do vrat in iščejo morebitne nove žrtve. Glede na opustošenje pričakujejo, da se bo število mrtvih še povišalo. Po navedbah mrliškega oglednika identiteto preminulih še ugotavljajo, kar bi lahko trajalo več tednov. Tudi danes bo v Los Angelesu ostalo zaprtih približno 1000 šol.
V meteorološki službi so oceno škode v zadnjem dnevu povišali že na 150 milijard dolarjev (146 milijard evrov). Hud udarec, težak milijarde dolarjev, si obetajo tudi zavarovalnice. Demokratska županja Karen Brass je zagotovila, da bodo mesto v najhitrejšem možnem času obnovili. Oglasil se je tudi predsednik Joe Biden, ki je napovedal, da bo vlada povrnila 100 odstotkov interventnih stroškov ter stroškov za odstranjevanje razbitin in nevarnega materiala. Pokrili bodo tudi celotne stroške za začasna zavetišča in plače interventnih ekip.
Njena.si
Kako bo izgledal dan v Emoniki: Vse na enem mestu
Še vedno gori pet požarov, od katerih so jih nekaj uspeli vsaj delno omejiti. Pristojni ob tem svarijo, da se bo veter v petek znova okrepil, kritične razmere pa bodo predvidoma trajale do popoldneva. V Včeraj so na pomoč v Kalifornijo krenili gasilci iz več drugih zveznih držav, pa tudi iz Kanade. Pomoč je ponudila tudi Avstralija, ki je sicer tudi sama sredi sezone požarov. Medtem so pristojni za britanski BBC potrdili, da pri gašenju pomaga tudi skoraj 800 zapornikov.
Medtem so policisti aretirali moškega, ki naj bi poskušal podtakniti še en požar, in sicer nedaleč od območja, kjer še vedno besni eden od petih požarov. Vzroke vseh požarov sicer še vedno preiskujejo, policisti pa naj bi po včerajšnjem poročajo ameriških medijev za najmanj enega domnevali, da je bil delo človeka. Poveljnik kalifornijskih gasilcev David Acuna je sicer danes za BBC dejal, da je preiskava šele v začetni fazi, a da zaenkrat ni »nobenih prepričljivih dokazov,« da je kdo požare zanetil namerno.