Tradicionalni ognjemet. Na prostem bodo novo leto pričakali še milijoni drugod po svetu.
Po Kiribatiju, Samoi, Tongi ter Fidžiju in Novi Zelandiji bodo v Sydneyju ob 14. uri po srednjeevropskem času v novo leto tradicionalno vstopili z ogromnim ognjemetom ob znameniti operi in pristaniškem mostu, ki je zaradi stavke železničarjev skoraj padel v vodo.
Glede na napovedi organizatorjev se obeta izjemen spektakel, v okviru katerega bo z 264 različnih mest v nebo poletelo devet ton pirotehnike. S posebnimi učinki se bodo med drugim izrisale oblike živali in ime mesta, dogajanje pa bo spremljala tudi svetlobna predstava. Na prizorišču pričakujejo milijon obiskovalcev.
Poostrena varnost v Evropi
Tudi v Evropi so napovedana številna praznovanja na prostem z bogatim spremljevalnim programom ter ognjemeti, ponekod znova z ekološko bolj prijaznimi svetlobnimi. Marsikje bodo znova v veljavi poostreni varnostni ukrepi, zlasti po nedavnem napadu na božičnem sejmu v Magdeburgu.
Ekipa
Projekt Šolar na smuči bo tudi letos omogočil dogodivščine na snegu
Rdeča območja v Italiji
Italija poleg tega s silvestrskim večerom v večjih mestih, začenši s Firencami, Bologno in Milanom, uvaja t. i. rdeča območja, kamor bo prepovedan vstop nevarnim posameznikom, denimo tistim s kazenskimi kartotekami. Ukrep naj bi bil v veljavi do konca marca. V Benetkah bo medtem na silvestrovo v veljavi omejitev prodaje alkohola.
Spust kristalne krogle v New Yorku
Več ur pozneje se bo novo leto postopoma začenjalo na zahodni polobli. Eden od vrhuncev novoletnega praznovanja je tam vsako leto v New Yorku, kjer se na Times Squareu zbere okoli milijon ljudi, ki zadnje sekunde letošnjega leta odštevajo ob tradicionalnem spustu kristalne krogle.
Kot zadnja bosta v sredo ob 13. uri po srednjeevropskem času v novo leto vstopila nenaseljena Bakerjev in Howlandov otok v Tihem oceanu.