Južnokorejski politiki so na Yoonovo šokantno razglasitev vojnega stanja odreagirali izredno hitro in pravzaprav zbrano. Člani državnega zbora so namreč točno vedeli, da imajo možnost, da lahko v skladu z zakonom odpravijo vojno stanje, če le to zahteva večina v državnem zboru. Ker je Yoon Suk Yeol, ki je predtem obtožil člane vlade, da nadzorujejo parlament in simpatizirajo s Severno Korejo, že postavil vojsko pred parlament, ki je tudi že začela nasilno vstopati v parlament, so vsi vedeli, da časa ni veliko.
Nekateri protestniki so se pred parlamentom spopadli s pripadniki vojske in policije, parlamentarci pa so se s pomočjo pohištva in miz zabarikadirali v hram demokracije in tam uspešno izvedli glasovanje. Soglasno, s 190 proti 0 so odločili, da se ne strinjajo s predsednikovo odločitvijo in s tem efektivno preklicali vojno stanje.
Zaenkrat pa lahko le ugibamo, kako bo na tako hiter in klavrn politični poraz odreagiral Yoon. Yoon je kmalu po glasovanju poslancev v televizijskem nagovoru sporočil, da bodo zahtevo poslancev sprejeli in izredne vojne razmere odpravili na seji vlade. Vojsko, ki je bila nameščena v okviru izrednih razmer, je že dal umakniti, je še sporočil po poročanju STA. Velika verjetnost je, da se bo taktično umaknil s položaja, k čemur ga pozivajo tudi v parlamentu. Južna Koreja je bila nazadnje v obdobju vojnega stanja oktobra leta 1979.