Naslovili so ga s "Protest za kulturo in moralo". Ob kulturnem programu so tako na shodu izrazili tudi kritično mnenje do ukrepov občine glede ogrevanja v Šaleški dolini. Kot so zapisali, je prejšnji protest prinesel rezulate. "Cene ogrevanja so se nekoliko znižale, za nekaj časa so subvencionirali ceno za vse, uvedli so subvencije za ranljive skupine. Toda to ni prava rešitev!"
Po njihovo bi cene lahko bile še nižje in urejene na drugačen način, subvencije pa, kot navajajo, niso dolgoročna rešitev, pač pa le začasen obliž na sistemsko napačne odločitve. "Občina ustvarja revščino in nato ponuja socialno pomoč, da bi bili ljudje hvaležni! Zdi se, da je taktika jasna: najprej ustvariti energetsko revščino, nato pa jo reševati s socialnimi subvencijami."
![Butan plin piknik 2022-119](http://cdn.kme.si/public/images-cache/150x150/2023/03/21/af62060f8e5fc7e43aa7c5071ab76c07/67a1f7cccc556/af62060f8e5fc7e43aa7c5071ab76c07.jpeg)
Zanimivosti
Zelena jeklenka vedno nagrajuje
"Dovolj je umetnega ustvarjanja revščine"
LIV poudarja, da potrebujejo dolgoročne sistemske rešitve, ki bodo zagotovile dostopno in pravično ceno ogrevanja za vse prebivalce Šaleške doline. "Kako nas zavajajo? Z ene strani subvencionirajo ogrevanje, z druge pa dvigujejo cene vrtcev in drugih storitev! Z eno roko dajejo, z drugo jemljejo – da bi ljudje ostali odvisni od njihovih odločitev! Namesto da bi ukrepali pri vzrokih, nas potiskajo v energetsko revščino in nato ponujajo 'rešitve'!," so zapisali in pozvali odgovorne in nadzorni odbor, da izvedejo izredni nadzor nad razdeljenimi sredstvi!
Želijo izvedeti, kdo je vlagal vloge za subvencije, kdo jih je odobraval in komu ter kdaj in na podlagi katerih dokumentov so bile sprejete odločitve - odločbe. "Dovolj je netransparentnega deljenja denarja in umetnega ustvarjanja revščine!," so zapisali v Ljudski iniciativi Velenje.