Pomoč pri reševanju pa ni bila omejena le na Slovenijo, z letali in helikopterji so reševali življenja in premoženje tudi v tujini, v 2024 pa so posredovali v gorah, opravili medbolnišnične prevoze ter gasili požare.
Ni manjkalo reševanj v gorah
Reševanje v gorah z vojaškim helikopterjem so opravljali v sodelovanju z gorsko reševalno zvezo in posredovali 82-krat, pri tem pa pomagali 99 planincem in pohodnikom, ki so se znašli v nevarnosti zaradi poškodb ali neugodnih vremenskih razmer, vsega skupaj pa je reševanje v gorah zahtevalo za 95 ur poletov.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Pri medbolnišničnih prevozih z vojaškim helikopterjem so sodelovali z zdravstvenimi ustanovami in poleteli kar 565-krat, s tem so zagotovili hiter in varen prevoz bolnih med bolnišnicami ter prevoze poškodovanih s kraja nastanka poškodbe, ki so potrebovali takojšnjo medicinsko pomoč, za kar so posadke naletele 591 ur.
Požare so gasili tudi v Makedoniji
Gašenje požarov doma in v tujini sta zaznamovala lanska julij in avgust, poleg gašenja v Sloveniji so pomagali tudi v Severni Makedoniji v okviru mehanizma Evropske unije pri zagotavljanju pomoči ob naravnih nesrečah. Tako so posadke letalstva lani 23 dni nepretrgoma zagotavljale pomoč pri gašenju požarov doma in v tujini ter na požarišča odvrgle 998.520 litrov vode in pri tem naletele 115 ur.
Prevozi darovanih organov so bili lani v sodelovanju z zavodom Slovenija transplant izvedeni z letalom 12-krat, za kar so posadke naletele 29 ur. Slovenska vojska je v zadnjih desetih letih, od podpisa pogodbe o sodelovanju do danes, prevoz zagotovila 111-krat.
Vsega skupaj so tako v letu 2024 na pomoč poleteli 682-krat, v zadnjih desetih letih pa so bili najbolj aktivni v letu 2023, ko so posredovali 701-krat, prepeljali 1212 poškodovanih ali zbolelih in pri tem naleteli za 1018 ur poletov.