Prvič je helikopter z dežurno GRZS ekipo za reševanje v gorah poletel v soboto proti Turiski gori. Z reševalnim sedežem so v helikopter dvignili zaradi poškodbe noge hendikepiranega pohodnika. In že so leteli proti Loški steni na Bovškem, kjer se je smrtno ponesrečil slovenski alpinisti, o čemer smo že poročali.
»V tretjem nujnem sobotnem letu je ekipa zatem preverjala informacijo o najdenem nahrbtniku pod goro Tosc. Na kraju in pri pregledu okolice niso bile najdene osebe, ki bi potrebovale pomoč, zato obstaja verjetnost, da je nahrbtnik pod goro brez vrednih stvari nekdo pustil - če je tako, se to ne počne,« poročajo s Policijke uprave Kranj. Zadnje sobotno reševanje je terjal tuji pohodnik, ki je ob sestopu s Triglava zaradi izčrpanosti izgubil zavest in obležal. Našel ga je drug pohodnik, reševalci so ga oskrbeli in s helkopterjem odpeljali na varno.
V nedeljo podobna pesem. Najprej so na Jezerskem Stogu pomagali psu, ki ga ugriznila strupenjača. Nato se je pod Kredarico zaradi zdrsa poškodovala tuja pohodnica, na planini Preval pa je padla kolesarka. Pozno popoldan pa je bila ekipa aktivirana še za evakuacijo pohodnikov, ki so zaradi poškodb na planinski poti po neurju obstali v planinskem domu na Okrešlju. Evakuiranih je bilo 15 pohodnikov, med katerimi so bili tako odrasli kot otroci.
Še rezime policije: »V letošnji poletni sezoni je policijski helikopter v gore in na druge težko dostopne terene poletel že 78-krat. Največkrat na območje Julijskih Alp. V 39 primerih je helikopter reševal iz zahtevnih in zelo zahtevnih poti ter alpinističnih smeri, v 31 primerih pa so pohodniki pomoč potrebovali zaradi nesreč na lažjih poteh. 12 primerih je bilo takih, ko so se pohodniki izgubili ali pa so onemogli ali na nekem kraju prestrašeni obstali. Glede na zbrana obvestila je v nesrečah umrl 1 alpinist, 15 oseb je bilo težje in 34 lažje poškodovanih, v ostalih primerih pa je šlo za bolezenska in druga stanja. V dveh primerih je reševanje trajalo dva dneva. Do nesreč pretežno prijaha v popoldanskem času. Opozarjamo na večjo previdnost in odgovornost, obvezno pa je potrebno upoštevati tudi vremensko napoved in doseči vrnitev z gora še preden se razvijejo neurja!«