Posamezne nevihte so nastale na Koroškem, kjer so povzročile več nevšečnosti, v Črni na Koroškem so se sprožili trije plazovi, v plazu v Spodnjem Javorju je bil zasut domačin. Po podatkih uprave za zaščito in reševanje v Črni posredujejo zaradi poplave meteorne vode, z območja Mislinje poročajo o posredovanju zaradi poplav ob vodotokih.
Posnetki na družbenem omrežju Facebook kažejo poplavljene ulice v Črni, kjer je tokrat po pojasnilih županje Romane Lesjak za Radio Slovenija težave povzročala predvsem voda iz kanalizacije, saj sistem ni prenesel velikih količin padavin. Po županjini oceni je padlo podobno veliko dežja kot pred skoraj natančno enim letom, ko je Črno in druge dele države prizadela katastrofalna ujma.
Po pisanju portala Meteoinfo je ponekod na Koroškem na podlagi podatkov s samodejnih vremenskih postaj padlo skoraj 100 litrov dežja na kvadratni meter. Deževje je medtem vsaj začasno minilo, vremenska fronta se je pomaknila proti jugovzhodu.
Škodo je neurje v Črni po besedah županje povzročilo na podobnih mestih kot v lanski ujmi. Zasulo je stanovanjske objekte, tudi novo kegljišče, ki je bilo tik pred odprtjem. Vpoklicali so vse razpoložljive stroje, aktivirali tudi delavce koncesionarja za urejanje reke Meže.
Tudi na območju Mestne občine Slovenj Gradec in Občine Mislinja so bile popoldne zaradi močnega deževja zalite številne kleti in dvorišča. Podrto drevje je za dlje časa ustavilo promet na glavni cesti Slovenj Gradec-Mislinja, še kažejo podatki centra za obveščanje.
O zalitih objektih, podrtih drevesih in odkritih strehah poročajo tudi iz nekaterih delov severovzhodne Slovenije. Tako so gasilci npr. morali posredovati v Mariboru in okolici, Slovenskih goricah, Slovenski Bistrici, Lovrencu na Pohorju in Oplotnici.
Uprava za zaščito in reševanje je po poročanju Radia Slovenija zabeležila vse skupaj skoraj 160 dogodkov na območju regijskih centrov Kranj, Celje, Maribor, Ljubljana, Ptuj ,Slovenj Gradec in Trbovlje. V dolini Kamniške Bistrice je spet odneslo cesto, zaradi plazu je zaprta cesta Litija-Zagorje.
Močnejša nevihtna celica se je razvila na Dolenjskem, zahodno od Novega mesta. Drug nevihtni sistem se pomika preko Celjske kotline in Zasavja v smeri Posavja. Nevihte prav tako spremljajo močni nalivi in vetrovni piš, v Rakovcih je ob silovitem nalivu padala tudi manjša toča, poroča portal Neurje.si.
Deževje je spremljal močan veter, po podatkih Agencije RS za okolje je najmočnejši izmerjeni sunek znašal 115 kilometrov na uro na Trojanah.
Prometnoinformacijski center za državne ceste opozarja, da se ponekod na Gorenjskem in Koroškem pojavljajo močnejši nalivi, in voznike poziva, naj v primeru poslabšanja vremena ročno prižgejo luči ter prilagodijo hitrost in varnostno razdaljo. Zaradi ogrožanja varnosti voznikov je ustavljanje pod viadukti in mostovi nevarno, na avtocesti pa tudi prepovedano, poudarjajo.
Arso napoveduje, da se bodo nevihte proti večeru razširile nad večji del Slovenije, spremljal jih bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem bo zvečer zapihala zmerna burja. Ponoči naj bi se ozračje umirilo.
Hidrološka napoved
Po navedbah Arsa bodo reke v nedeljo sprva še počasi upadale, a bodo od zgodnjega popoldneva do poznega večera ob močnejših nalivih hitro naraščali posamezni hudourniški vodotoki in manjše reke zlasti v hribovitih predelih severne, vzhodne in osrednje Slovenije. Pojav bo z izjemo Primorja prehodno možen tudi drugod.
Možno bo razlivanje hudourniških vodotokov ter poplave padavinske in zaledne vode. Posamezne reke v severni in vzhodni Sloveniji bodo narasle do srednjih in velikih pretokov, v preostalih delih države bo vodnatost rek ostala mala.
V začetku prihodnjega tedna bodo hidrološke razmere ponovno ustaljene.
Obeti
V ponedeljek bo na severu še nekaj spremenljive oblačnosti s kakšno ploho. Drugod bo povečini sončno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem burja, ki bo postopno slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 19, na Primorskem okoli 22, najvišje dnevne od 25 do 29, na Primorskem okoli 32 stopinj Celzija. V torek in sredo bo pretežno jasno ter postopno spet bolj vroče.