Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Ločevanje odpadkov: V Spodnjem Podravju smo za slovenskim povprečjem zaostali


tednik
Eva Milošič
6. 6. 2019, 14.32
Deli članek
Facebook
X (Twitter)
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Lokalni semafor podnebnih aktivnosti, ki ga vodijo na Institutu Jožef Štefan, razkriva, da so Slovenci o ločevanju odpadkov vse bolj osveščeni. Spodnjepodravci žal nekoliko manj ...

1559817219_cg_odpadki.jpg
Arhiv Štajerskega Tednika

V povprečju je v občinah pod okriljem Upravnih enot Ptuj in Ormož leta 2010 delež ločeno zbranih frakcij odpadkov znašal 24,6 %, predlani pa 59,7 %. Po podatkih Statističnega urada RS (SURS) je v celotni Sloveniji delež ločeno zbranih odpadkov leta 2010 znašal 22,4 %, leta 2017 pa 70 %. Če strnemo: pred slabim desetletjem smo v Spodnjem Podravju slovensko povprečje deleža ločeno zbranih frakcij odpadkov presegali, danes smo krepko pod njim. Med vsemi slovenskimi občinami so imeli predlani najvišji delež ločeno zbranih odpadkov v občini Log-Dragomer (88 %), najnižjega v občini Osilnica (3 %), slovenskega povprečja tudi v občini Ljubljana niso dosegli (63 %).

Direktor Čistega mesta Ptuj Kristijan Lovrenčič je na eni zadnjih sej občinskega sveta v Cirkulanah opomnil, da je 52 % mešanih komunalnih odpadkov (toliko so jih v omenjeni občini zbrali lani) v strukturi vseh odpadkov kar visoka številka: »Nekatere občine dosegajo tudi že 40 ali celo 35 % mešanih komunalnih odpadkov. Treba je pa povedati, da imajo te občine zbirne centre, kar delež znižuje. Količina mešanih komunalnih odpadkov je v Halozah navadno višja; ljudje v črne oz. rjave posode mečejo vse, tudi to, kar tja ne spada.«

Preberite več v Štajerskem Tedniku


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.