Miti o sadju
Jih poznate?
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Njena za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Nasvet, da sadje jemo le na prazen želodec, je zelo razširjen. Sadje po obroku naj bi upočasnilo prebavo, obležalo v želodcu, povzročilo nelagodje, vetrove in še cel kup drugih težav. Nasvet nima nobene znanstvene podlage. Res je, da vlaknine v sadju povzročijo počasnejše praznjenje želodca, kar pa je v bistvu dobra novica, saj se tako podaljša občutek sitosti. Sadje v želodcu niti ne fermentira, niti ne gnije, saj kislina v našem želodcu preprečuje razrast bakterij, ki to povzročajo. Sadje je zdrav prigrizek, ki ga lahko jemo kadarkoli nam prija.