Neisha je Križanke napolnila s svojo neverjetno energijo
Neisha, ki je znana po svojem prodornem in unikatnem vokalu, je v ljubljanskih Križankah z glasbenim potovanjem praznovala 20 let samostojne kariere.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Njena za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Po dveh desetletjih se je Neža Buh, vsem bolje poznana kot Neisha, vrnila na prizorišče, kjer se je pred več kot dvajsetimi leti začela njena samostojna glasbena pot. Od pompoznega Simfoničnega orkestra RTV Slovenija pod taktirko dirigenta Patrika Grebla in glasbenega gosta, virtuoza Gorana Bojčevskega, do svojega benda in baletnih točk je priljubljena glasbenica prehajala med svetovi, kjer klavir ostaja njeno središče – ali bolje rečeno dva klavirja, saj je imela poleg velikega koncertnega klavirja na odru tudi svoje klaviature.
»Ob jubileju nisem mogla drugače kot začeti koncert s svojo Magmo, rapsodijo za klarinet, klavir in orkester, tako smo se z obiskovalci vrnili v čas mojega guljenja akademskih klopi, pa tudi izbrala sem najtežjo skladbo za začetek,« je povedala Neisha, ki je za 20 let odpela in odigrala 20 pesmi, vmes pa tudi zabavala obiskovalce s svojimi komentarji.
Že pri prvi pesmi je bilo videti, kako zelo 44-letna glasbenica uživa na odru, kjer so klaviature postale podaljšek njenih rok, glasba pa jo je ne le prevzela, ampak popolnoma posrkala vase.
»Neisha je zares posebna glasbenica, biser naše glasbene zakladnice, prava mojstrica glasbe, in delati z njo je res velik užitek, predvsem pa je vedno zabavno in sproščeno vzdušje. Ona se na odru počuti popolnoma domače in vse napolni z energijo, ki ji ni para,« je navdušeno povedal Patrik Greblo.
Dela na polno in živi na polno
Med izvajanjem številnih hitov, kot so Slab dan, Malo tu, malo tam, Maš še kej časa, Le kaj se skriva, Pridejo časi, Lepe besede, Tiste lepe dni, Vrhovi, Planet za zadet in drugi, pa ni navdušila le Neisha s svojim preigravanjem črno-belih tipk in prepoznavnim vokalom, temveč so obiskovalce na odru zabavale mlade balerine pod mentorstvom Maje Ponebšek, svojih pet minut slave je z elementi gimnastike in jazza doživel tudi baletnik Maj, z Neisho pa so kot zbor dvakrat zapeli učenci njene Male šole rokenrola.
Na koncertu smo srečali tudi nekatere znane obraze, ki so z zvezdo večera in drugimi nastopajočimi proslavili uspešen koncert na zabavi v okviru Festivala Ljubljana. »Naj kdorkoli reče karkoli, napiše karkoli, ampak Neisha je s koncertom spet dokazala, da je umetnica prve lige in definitivno slovenska kraljica rock’n'rolla,« sta navdušeno povedala Alenka Gotar in Anže Šuštar.