Dom / stran 219
Letošnja vrtičkarska sezona se zaradi nizkih temperatur precej zamika, za uspešen pridelek moramo namreč upoštevati pogoje rasti in razvoja rastlin. Pri tem je še zmeraj najbolj problematična temperatura zraka in tal.
Celje je dobilo nov park, tokrat drevesni, ki so ga na celjski občini pomenljivo poimenovali drevesce. V njem rastejo samo medovita cvetoča drevesa, prav vsa pa imajo sveojega donatorja. Za posaditev 118 medovitih cvetočih dreves je po sto evrov doniralo 112 podjetij, zavodov, ustanov in posameznikov.
V prostorih se mora še naprej izvajati lekarniška dejavnost.
V zadnjih nekaj letih je ptujska občina razprodala precej svojega premoženja. Medtem ko so v času, ko je občino vodil Miran Senčar, prodajali predvsem stanovanja, zdaj večinoma ponujajo poslovne prostore. Cene nekaterih so precej ugodne; trenutno lokal v centru mesta ponujajo po izklicni ceni 14.025 evrov. S prodajo dražjih pa imajo precej težav.
Zaradi poznanstva z lastnikoma Agencije 101 in podobnega razmišljanja se je k snovanju ideje, kako razviti turistično uspešnico na Štajerskem, priključil Zdenko Škraban, medijski in politični vplivnež.
Ker v letošnjem letu številnim potečejo vozniška dovoljenja in osebni dokumenti, v ponedeljek pa upravne enote začnejo izdajati tudi nove biometričen osebne izkaznice , marsikje, predvsem pa v Celju, kjer je edina upravna enota kjer je mogoče dokumente naročiti in prevzeti še isti dan, pričakujejo povečano število strank. Da bi bilo gneče manj, bodo upravne enote vrata odprle tudi v soboto, 2. aprila.
Po dveh letih mečkanja je državi od Semenarne Ljubljana, ki je v rokah srbskega lastnika, le uspelo odkupiti Selekcijsko-poskusni center Ptuj. Predvidoma ga bodo pripojili Kmetijskemu inštitutu Slovenije (KIS), zaradi pravnih zapletov pa se bo to zgodilo preko obvoda v obliki začasno ustanovljenega podjetja Center za avtohtone sorte semen (CASS). Kakorkoli že, pod črto, je bilo 547.000 evrov zapravljeno za staro stavbo, potrebno obnove in nekaj še bolj starih strojev. Vse kmetijske nepremičnine so namreč itak (bile) v lasti države oz. Sklada kmetijskih in gozdnih zemljišč.
Ta teden so se začela dela v mestnem parku v Trbovljah, v sklopu katerih bodo po dolgi zimi spet pripravili igrala na ponovno in predvsem brezskrbno uporabo.
Radgonske gorice so ime svoje nove gostilne v Gornji Radgoni iskale s pomočjo družbenih omrežij.
Občina Podlehnik je sredi marca za vsega 30 tisočakov kupila zemljišče Lahovo. Gre za nakup zemljišč in objekta, ki naj bi bil zgrajen pred nekaj manj kot 150 leti in se dviga nad Podlehnikom.
V občini Ormož je pri koncu gradnja dveh večjih večstanovanjskih objektov. V Veliki Nedelji so vsa stanovanja rezervirana, na Hardeku pa – razen enega – že prodana.
Glede na informacije naj bi imela ptujska občina ponekod precej težav s pridobivanjem zemljišč, ki jih potrebujejo za gradnjo kolesarskih povezav. Ponudbe za odkup naj bi bile po mnenju lastnikov nepremičnin prenizke, 4–4,2 evra/m² za kmetijska in 25,7 evra/m² za stavbna zemljišča. Ker se jim z nekaterimi ni uspelo dogovoriti, so sprožili več zahtev za razlastitev.
Ilirija je začela z gradnjo visokoregalnega skladišča ob obstoječem objektu v lendavski industrijski coni. Naložbo je podjetje napovedalo že maja lani, ko je tudi začelo zbirati dokumentacijo za pridobitev gradbenega dovoljenja.