Smrt reševalca: vložena obtožnica zoper povzročitelja nesreče
Voznik reševalnega vozila je obtožen povzročitve prometne nesreče iz malomarnosti, grozi mu do 8 let zapora.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Po podatkih Novega tednika je celjsko državno tožilstvo na celjsko okrožno sodišče 6. maja vložilo obtožnico proti vozniku reševalnega vozila na nujni vožnji, ki je 8. novembra lani v popoldanskih urah povzročil tragično prometno nesrečo, v kateri je umrl njegov sopotnik v reševalnem vozilu, 23-letni Anže P. Sam je bil v nesreči izredno hudo poškodovan, zato so ga z helikopterjem odpeljali na zdravljenje v mariborski UKC.
Voznik reševalnega vozila je obtožen povzročitve prometne nesreče iz malomarnosti, ki se je končala s smrtnim izidom, grozi mu do 8 let zapora in odvzem vozniškega dovoljenja. Obtožnica še ni pravnomočna, primer je dodeljen sodnici Leonidi Jager.
Hitela na pomoč zaradi srčnega infarkta
Spomnimo, da so policisti tisto sobotno novembrsko popoldne po tragični nesreči, ki je pretresla Slovenijo, sporočili: »Voznik reševalnega vozila, ki je vozil iz smeri Mestinja proti Podplatu pri Šmarju pri Jelšah, je v desnem preglednem ovinku izgubil oblast nad vozilom, zaradi česar je vozilo zaneslo na levo smerno vozišče, kjer je trčilo v tovorno vozilo, katerega voznik je pravilno pripeljal nasproti."

Reševalca zaposlena v Zdravstvenem domu Šmarje pri Jelšah, sta hitela na pomoč z reševalnim vozilom ženski, ki je doživela srčni zastoj na pogrebu. Po nesreči je policija v preiskavi nesreči odredila tudi izredni tehnični pregled vozila. Kdaj se bo sojenje začelo ni znano.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.