Zobozdravnica: „Sem prva na Ptuju, ki so ji vzeli koncesijo!“
Za podeljevanje koncesij zdravnikom in zobozdravnikom so pristojne občine. Brez njihovega soglasja ni možno niti spreminjanje odločbe o koncesiji. Ker občina ni soglašala s statusnim preoblikovanjem podjetja ene izmed ptujskih zobozdravnic, se je ta po 43 letih dela s 1. aprilom upokojila. Prepričana je, da je bila njena vloga zavrnjena zaradi lobijev in politike. Meni, da ni naključje, da bo program prevzel Zdravstveni dom (ZD) Ptuj. Celo več: občina naj bi kršila zakonodajo, ker ni objavila razpisa.

„Leta 2016 sem na ptujsko občino podala vlogo za spremembo koncesije, ker sem želela spremeniti status podjetja iz s. p. v d. o. o. Da bi lahko to storila, pa sem potrebovala soglasje občine za spremembo koncesije. Kot d. o. o. ne odgovarjaš s svojim premoženjem in glede na to, da je čas, ko se ljudje radi tožijo, se mi je zdelo smiselno. Pri tem nisem pričakovala težav, večina kolegov je uspela pri spremembi. A sem dobila zavrnjeno vlogo,“ pravi zobozdravnica Cvetka Potočnik Leber. Nato je najela odvetnika. Tudi vse prošnje, ki sta jih spisala skupaj, so bile zavrnjene. Ker je septembra 2017 začel veljati nov Zakon o zdravstveni dejavnosti, ji je bila dana utemeljitev, da to sploh ni v skladu z zakonom: „Istočasno pa je občina kolegici dovolila, da je prevzela še eno ambulanto, s podjetjem, ki je registrirano kot d. o. o.“
Prepričana je, da je bil interes vodstva ZD Ptuj, da ji sprememebe ne dovolijo. Sumljivo se ji namreč zdi, da so v le nekaj dneh po tem, ko je vrnila koncesijo, zaposlili novega zobozdravnika, pa čeprav naj bi jih bilo na trgu malo: »Očitno so se dogovorili že prej. Če bi objavili razpis, bi se tudi zobozdravnik, ki sem ga sicer nameravala zaposliti v svoji ambulanti, lahko prijavil.«
Občina: »Razpis ni bil potreben«
Preberite več v Štajerskem Tedniku
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se