Kronika / stran 117
Zaradi zastrupitve so ju morali s helikopterjem prepeljati v ljubljanski klinični center.
Na slavnostni seji Plenuma Gasilske zveze Slovenije, ki je najvišji organ Zveze med dvema kongresoma, so v Šentjerneju podelili najvišja gasilska priznanja za leto 2020. Med prejemniki je bil tudi Milan Antolin iz PGD Boreci, ki je v gasilskih vrstah že 54 let.
Nepridipravi, ki delujejo onstran zakona, se spretno prilagajajo tako imenovani novi normalnosti. Agendo koronavirusa izkoriščajo za svoje tatinske podvige.
Koruzo naj bi v kombajn dajal ročno.
Določenem številu zaposlenih na viški policijski postaji so odredili karanteno.
Število okuženih s koronavirusom se na Celjskem zvišuje. Najhuje je v občini Braslovče, kjer jih je – po podatkih spletne strani Covid sledilnik – trenutno že 29. V Celju in Žalcu je do zdaj okuženih v vsaki občini 18, v ostalih občinah na Celjskem jih je manj. Z obvestilom, da se je okužba pojavila tudi pri eni osebi med zaposlenimi, pa se je danes na svojce oskrbovancev obrnil tudi direktor Doma sv. Jožef v Celju.
Betim Ejupi je zdravnik, ki je med epidemijo, ko je Hrastnik postal eno od žarišč izbruha bolezni covid-19, stal v prvi bojni liniji. Nesebično je pomagal, potem pa na avgustovsko jutro nepričakovano umrl.
Kadar voznik ne znak policistov ne ustavi, praviloma nima »čiste vesti«.
Na zapuščenem avtoodpadu so gorele pnevmatike in ostali kosovni material.
S helikopterjem Slovenske vojske so poškodovano osebo prepeljali v UKC Ljubljana.
Evropska poslanka Tomčeva je zapis o lačnih otrocih označila za teater in zlorabo.