DeSUS bo skušal obnoviti prepolovljene vrste




Aktualnostim v občinski organizaciji DeSUS-a v luči množičnega izstopanja iz stranke in uresničevanja koalicijske pogodbe so posvetili vso pozornost na četrtkovi seji OO DeSUS Sevnica v hotelu Ajdovec. "Z 240 člani smo bili ena najmočnejših organizacij v državi, ostalo jih je le 95. Večina članov je starejših in levo usmerjenih. Zdaj nam očitajo, zakaj smo šli v desno koalicijo, čeprav nobeden ne ve, kaj bi se zgodilo, če bi poskusili z levico. Ne bomo dovolili, da se nam jemljejo ali krčijo težko pridobljene pravice!" je poudaril Jože Žnidarič, predsednik OO DeSUS v sevniški občini in aktualni sevniški nepoklicni podžupan.
Prenesel je še druge negativne odzive sevniškega članstva nad stanjem v stranki v luči varčevalnih ukrepov Janševe vlade in tudi bolj obrobni vlogi DeSUS-a v koaliciji. Izrazil je tudi nezadovoljstvo s poslanci DeSUS-a, pa tudi vodstvom stranke, ki ni več tako dosegljivo kot je bilo še pred državnozborskimi volitvami. Žnidarič je še pojasnil, da na pogovor z vodstvom DeSUS-a tokrat ni povabil vseh članov, pač pa le izvršni odbor, da bi lažje nadziral potek diskusije. "Prosim, predsednik, da vse narediš, da pride naš rating še pred kongresom stranke spet vsaj na 7,5 odstotka," je pozval Žnidarič.
Predsednik DeSUS-a Karel Erjavec, ki je prispel v Sevnico neposredno z letališča po vrnitvi iz Berlina, kjer se je mudil kot slovenski zunanji minister, je spregovoril tudi nekaj zanimivosti o svojih prizadevanjih za t.i. ekonomsko diplomacijo, je pa izrazil željo, da bi mediji upoštevali embargo, ko je govoril o teh in nekaterih notranjepolitičnih vprašanjih.
Opisal je bolj ali manj znane strankarske igrice ob prizadevanjih, da bi prišli po volitvah, na katerih je dobila večino Jankovićeva Pozitivna Slovenija (PS). Povedal je, da PS pravzaprav ni imela nobenega programa, še tisto kar naj bi bil, je bil napisan na dveh straneh. Po Erjavčevih besedah je bil problem, ker se je Virant ves čas pogajal na dveh straneh, pa tudi Jankovićeve manipulacije, da ima zagotovljenih 46 glasov.
Za DeSUS in za upokojence je bilo, po Erjavčevem prepričanju mnogo bolje, da se je odločila za vstop v desnosredinsko koalicijo, kot da bi v kriznih razmerah tvegali predčasne volitve in da bi Slovenija dobila vlado morda šele junija. Tvegali bi tudi znižanje pokojnin, kot v javnem sektorju, saj se je bilo že sedaj težko dogovoriti za regrese vsaj za upokojence z najnižjimi pokojninami.
"Pomembno je, da branimo pokojninsko blagajno, ki naj ima podlago v plačanih prispevkih, zato se ne zavzemamo le za varčevanje, temveč predvsem za nova delovna mesta, da bodo tudi mlajši uvideli smisel plačevanja teh prispevkov," je menil Erjavec. S tem je soglašal tudi kandidat sevniškega DeSUS-a za poslanca na zadnjih državnozborskih volitvah, upokojeni odvetnik Franc Pipan.
Na koncu so se dogovorili, da bodo obiskali vse krajevne odbore DeSUS-a, (tudi KO Blanca, kjer je izstopilo iz stranke vseh 24 članov!), da bi pojasnili članom razmere in jih morda prepričali, da se jim znova pridružijo. Pravzaprav izredno sejo so zaključili z večerjo ob sproščenem klepetu s predsednikom Erjavcem.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se