V Secopu za krajši čas obstala proizvodnja, županja pisala Pahorju

##IMAGE-3473598##
Potem ko so zaposleni v črnomaljskem Secopu, trenutno še vedno največjem belokranjskem podjetju, včeraj popoldne izvedeli, da bo v slabem letu odpuščenih 700 od 960 delavcev, je danes zjutraj v tovarni spontano obstala proizvodnja. Vendar pa so jo, kot je povedal sindikalist Zdravko Bahor, po pogovoru z ljudmi zopet zagnali. Ob tem je dejal, da je informacija o 700 odpuščenih za njih še neuradna, saj o tem nimajo pisnega obvestila. Pričakujejo pa ga v petek, ko naj bi imeli sestanek.
Črnomaljska županja Mojca Čemas Stjepanovič pa je na vlado, ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve ter na ministrstvo za gospodarstvo danes naslovila pismo, v katerem piše, da je bila včeraj obveščena o postopku zapiranja podjetja v Črnomlju. V občini Črnomelj kot tudi sicer v Beli krajini imajo že sedaj veliko brezposelnost, ki pa bi z zaprtjem Secopa v občini presegla 15 odst. Županja je v pismu poudarila, da ima Secop oz. njegov predhodnik Danfoss dolgoletno tradicijo, v njem je zaposlen visoko usposobljen tehnični kader, iz nekaterih družin pa sta si kruh v podjetju našla tudi po dva družinska člana.
Čemas Stjepanovičeva je prosila vlado in pristojna ministrstva, da pomagajo pri iskanju novega Secopovega strateškega partnerja. Predsednika vlade Boruta Pahorja pa je zaprosila, da si zaradi težkih razmer, v katerih se je čez noč znašla črnomaljska občina, skupaj s pristojnimi ministri čim prej vzame čas za delovni obisk v črnomaljski občini. Sicer pa je županja povedala, da bodo o novih in nepričakovanih razmerah razpravljali tudi na bližnji seji črnomaljskega občinskega sveta.
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Mojca Čemas Stjepanovič v pogovoru za Studio D
Zdravko Bahor v pogovoru za Studio D