''Brutalni'' ležeči policaj prava skakalnica, po tednu dni so ga znižali
V rubriki Halo, tukaj bralec Dolenjca! rešujemo težave bralcev in iščemo odgovore na njihova vprašanja. Dežurni telefon je odprt ob četrtkih zvečer na 07/ 39 30 500.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Novomeščan nas je poklical zaradi novega »ležečega policaja« pri Hederi v Novem mestu, ki je v začetku meseca nadomestil prejšnjega. Ta je zelo visok, vožnja čezenj pa je, čeprav povsem upočasni, izredno moteča, celo brutalna, je bil slikovit. »Še posebno neprimeren je za avtomobile, ki so nekoliko bolj spuščeni, saj se praktično ne morejo izogniti, da ne bi podrsali po njem. Res me zanima, ali je dejansko narejen po pravilih stroke?« je pripomnil.
Obrnili smo se na Mestno občino Novo mesto, kjer so pojasnili, da si prizadevajo za celostno ureditev prometa na način, ki omogoča varno udeležbo v prometu vsem deležnikom, tudi invalidom in drugim ranljivim skupinam.
»Odločitev za ureditev grbine pri Hederi je bila tako sprejeta na podlagi večkratnih pobud društva invalidov, saj prejšnja ureditev zaradi nivojskega razmika med grbino in pločnikom invalidom ni dopuščala prehoda. S sanacijo grbine je invalidom in tudi drugim uporabnikom prehoda za pešce zdaj omogočen prehod ceste brez ovir, v kratkem pa bo izvedena sanacija navozne klančine, tako da bo ob upoštevanju omejitev hitrosti ta ustrezno prevozna in bo omogočala varno udeležbo v prometu vsem udeležencem,« so v ponedeljek zapisali v odgovoru.
Naj dodamo, da je bila navozna klančina z obeh strani dan kasneje popravljena.
Imate tudi vi pohvalo, kritiko, vprašanje?
Na telefonski številki 07/ 39 30 500 vas čakamo vsak četrtek med 20. in 21. uro. Lahko nam tudi pišete na urednistvo@dolenjskilist.si.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.