Več deset iranskih politikov je namreč iranskemu vrhovnemu svetu za nacionalno varnost poslalo pismo, v katerem so zaradi napetosti v regiji pozvali, da je treba nemudoma storiti korake k razvoju jedrskega orožja. Kot je za iransko tiskovno agencijo Isna poudaril Hasan Ali Ahlagi, sicer eden od podpisnikov, je 39 iranskih poslancev poudarilo, da mora Iran »ponovno proučiti svojo obrambno doktrino.« »Danes nobena mednarodna organizacija, niti evropske države niti ZDA, ne zmorejo brzdati sionističnega režima, ta režim pa izvaja vse zločine, ki jih lahko, zato smo poslali to pismo,« je poudaril.
Vrhovni voditelj Irana Ali Hamenej je sicer že pred dvema desetletjema izdal zapoved, da je jedrsko orožje v skladu z načeli islama prepovedano. V Iranu so seveda nadaljevali z bogatenjem urana, svet pa si že vsa ta leta prizadeva, da se v islamski republiki ne bi dokopali do jedrskega orožja. Hamenej je doslej poudarjal, da ta politika ostaja v veljavi in da Iran nima namena razviti jedrskega orožja, so pa v delu najbolj konservativne struje že tako konservativnega iranskega režima skozi leta postajali vse glasnejši pozivi k spremembi te doktrine.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Iranski politiki želijo s pozivom bržkone poslati tudi signal Izraelu, ki še vedno ni odgovoril na nedavni raketni napad Irana. Iran je namreč pred dobrim tednom dni nad Izrael poslal približno 200 balističnih raket. Čeprav so v Izraelu ob tem zabeležili le eno smrtno žrtev - umrl je Palestinec na zasedenem Zahodnem bregu, ki so ga zadeli ostanki sestreljene rakete - je šlo za doslej najobsežnejši raketni napad na Izrael, ki je nemudoma obljubil maščevanje. Vse od takrat se ugiba, kako bo videti izraelski odgovor oziroma katere bodo izraelske tarče. Med drugim se omenjajo iranska vojaška oporišča znotraj države, iranski energetski objekti in črpališča nafte, pa tudi jedrski objekti.
Za napade na iranske jedrske objekte so se denimo že pred dvema letoma na Sredozemljem urili izraelski piloti, poroča časnik New York Times. Ali se bo Izrael odločil za ta skrajni korak, ki mu nasprotujejo tudi v ZDA in proti kateremu svari celotna mednarodna javnost, bo pokazal čas. Po poročanju časnika naj bi se izraelsko vodstvo zdaj bolj nagibalo k temu, da napadejo »le« iranske vojaške baze, možnost napada na jedrske obrate pa prihranijo za naslednji korak, če se bo za nove povračilne ukrepe odločil tudi Iran.