Tožilstvo Milenkovu očita, da je od 11. novembra do 5. decembra lani skozi okno hiše na Sorški cesti v Škofji Loki z malokalibrsko puško večkrat streljal proti drugi hiši. Streljal naj bi v štirih ločenih terminih in skupaj izstrelih vsaj 13 nabojev, pri čemer je z več naboji zadel steklo okna in ga prebil, tako da so naboji končali v dnevni sobi. Na ta način naj bi ogrozil življenje stanovalcev hiše. Sojenje se po več mesecih približuje koncu. Na mesto za priče je danes stopil Jure Luskovec, ki so ga kriminalisti obiskali, ker bi lahko streli prišli iz njegovega strešnega okna. Kot je poudaril, nima orožja in ga ne mara.
Kot možnega storilca je kriminalistom omenil Milenkova, saj okno njegovega stanovanja gleda v isto smer, poleg tega naj bi mu Milenkov večkrat povedal, da mu gredo na živce politika in ljudje, omenjal je tudi orožje. Sam je njegove besede jemal z rezervo, ko se je zgodilo streljanje, pa je posumil, da bi bil lahko on storilec, saj da drugega sumljivega v okolici ni.
Obramba obdolženega je kot možnega strelca sicer izpostavila Luskovčevega brata, ki kot član specialne enote policije zna streljati in ima dostop do orožja. Prav tako je kot možnega strelca nakazala podpolkovnika Slovenske vojske Fedjo Vraničarja, ki skupaj s svojo družino prebiva v bližnji hiši, od koder bi prav tako lahko prišli streli. Kot je opozorila obramba, policija v nobeni od teh dveh hiš ni izvedla hišne preiskave.
Vraničar je na vprašanja zagovornikov izpostavil, da že vse od leta 1998, ko se je iz hiše izselil njegov oče, ki je bil lovec, doma nimajo orožja. Je pa lastnik hiše, v kateri je Milenkov podnajemnik. Povedal je, da se je Milenkov želel zaposliti v vojski, vendar za to ni izpolnjeval pogojev.
Zdravje
Pripravite svoj imunski sistem na vse
Kot je dejal Vraničar, mu je Milenkov povedal, da je bil na usposabljanju v vardi, v jezi naj bi govoril tudi o pobijanju ljudi. A ga ni jemal resno, ga je pa zaradi varnosti, dolžnosti in kredibilnosti prijavil varnostno-obveščevalni službi. "Kar sem slišal, sem povedal naprej, ker je to moja dolžnost, in so službe za to, da preverijo, kaj je res in kaj ne," je izpostavil Vraničar.
Milenkov, ki je sojenje tudi tokrat spremljal preko videokoference, saj ga zaradi kadrovske stiske pravosodni policisti znova niso pripeljali iz pripora na sodišče, je odločno zavrnil, da bi se kdaj usposabljal v vardi in da naj bi bil vardin ostrostrelec. "Tudi nisem nikogar ubil. Za vse, kar so izjavili o meni, bom zahteval detektor laži," je poudaril.
Prejšnji teden je sodišče prejelo dopolnjeno mnenje izvedenca balistične stroke Franca Sabliča, ki je sedaj pregledal še tri kose orožja, zaseženega Kastigarju, ki ga prvotno ni mogel pregledati, saj ga ni bilo v skladišču. Izkazalo se je, da je bilo omenjeno orožje takrat v transportu, da pa sta med njimi tudi dve polavtomatski pištoli, ki veljata za prepovedano orožje.
Kastigarjev zagovornik Bernard Zupanc je glede tega zahteval, da bi na sodišču natančno ugotavljali, kaj se je v tem času dogajalo z orožjem in ali gre dejansko za zaseženo orožje, glede na to, da je bilo vmes izgubljeno. Vendar je sodnik Uroš Ferjan predlog zavrnil.
Prav tako je zavrnil predlog, da bi opravili delno rekonstrukcijo prizorišča, saj da je jasno, da so lahko streli prišli z več lokacij. Zavrnil pa je tudi dopolnitev izvedenstva psihiatrične stroke, ki je pri Milenkovu ugotovil blago intelektualno manjzmožnost. Tako bi se lahko sojenje na naslednjem naroku, 6. januarja zaključilo.