To pokvarjeno dejanje je opazil drug moški, ki je stekel za tatom. Nekaj časa mu je sledil, a ga je izgubil še med mračnimi ljubljanskimi ulicami. Ura je bila namreč šele okoli 5. zjutraj. Je pa policiji podal opis osumljenca.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Policisti so se odzvali in na podlagi opisa hitro našli tatiča, 25-letnega državljana Maroko. Pri njem so našli ukradeno torbico in še druge predmete, za katere sumijo, da si jih je pridobil na nepošten način. Policisti so ugotovili, da je Maročan to noč kradel kot sraka. V enem primeru je z mize v lokalu odnesel torbico, v drugem pa je nekomu iz rok iztrgal mobilni telefon in zbežal. Ko bodo policisti zbrali ves potreben material, ga bodo prevedli pred preiskovalnega sodnika, so sporočili s Policijske uprave Ljubljane.
Ob tem policisti podajajo še sledeče obvestila glede žeparstva. »Žeparstvo je razširjeno povsod po svetu, še zlasti v večjih mestih. Pogosto gre za organizirane skupine, izurjene za različne zvijače, s katerimi zamotijo žrtev. Njihov plen so predvsem gotovina, čeki, plačilne kartice in druge listine, redkeje pa nakit, ure ali preostale vrednosti, ki jih ima žrtev pri sebi. Žeparji izkoriščajo tudi gnečo in tesen stik z žrtvami. Gnečo na železniških postajah in vlakih, pa tudi drugod, lahko namreč izkoristijo za neopazno krajo. Tipičen primer tatvine je, ko eden od žeparjev zamoti osebo, sostorilec pa ji ukrade denarnico. Pred njimi vas lahko varuje le nenehna pozornost in nekoliko nezaupanja do ljudi.«