Svet24
© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Najnovejše

  • 5. apr 2024

  • 17:40
    T-2

    T-2 v škripcih, SDH vložil predlog za stečaj

    Slovenski državni holding (SDH) je vložil predlog za stečaj telekomunikacijskega operaterja T-2, so danes sporočili iz T-2. SDH medtem "aktivnosti, ki jih izvaja z namenom poplačila terjatev", ne komentira. V T-2 pravijo, da je predlog neutemeljen in nezakonit, omenjajo možnost odškodninske tožbe.

    16:00
    profimedia-0220468447.jpg

    6 nasvetov za zdravo lasišče in lepše lase

    Svetlolase osebe imajo največ las, in sicer okoli 145 tisoč, so pa njihovi lasje najtanjši. Drugi po gostoti las so črnolasci, ki s 110 tisoč lasnimi mešički presegajo človeško povprečje, medtem ko imajo ljudje z rjavimi lasmi okrog 105 tisoč, rdečelasci pa »zgolj« 85 tisoč lasnih mešičkov.

    14:45
    14:11
    morje plastika

    Na morskem dnu leži do 11 milijonov ton plastike

    V svetovnih oceanih v povprečju vsako minuto konča poln smetarski tovornjak plastike, ki nato plava v vodi. Velik del pa potone tudi v globine, skupno naj bi bilo na dnu oceanov že od tri do 11 milijonov ton plastičnih odpadkov, kaže študija avstralske znanstvene agencije Csiro in kanadske Univerze v Torontu.

    13:00
    peter prevc 24.jpg

    Prevčeva čelada za "višji namen" odkupljena za 30.000 evrov

    Na slovenski radijski postaji Val 202 se je končala 10. dobrodelna dražba za otroke iz socialno ogroženih družin v okviru projekta Botrstvo. Nedavno upokojeni skakalni as Peter Prevc je za dražbo namenil podpisano čelado, s katero je v Planici še zadnjič dosegel zmago. Prevčeva čelada je na dražbi dosegla ceno kar 30.000 evrov.

    11:56
    Robert Golob

    Upravno sodišče zavrglo Golobovo tožbo zoper odločitev KPK

    Upravno sodišče je zavrglo tožbo predsednika vlade Roberta Goloba zoper odločitev Komisije za preprečevanje korupcije (KPK). KPK je namreč zavrnila Golobovo zahtevo za izločitev namestnika predsednika KPK Simona Savskega iz postopka preiskave domnevnih pritiskov predsednika vlade na zaposlene na ministrstvu za notranje zadeve.

    10:26
    1712320005_25presezne_smrti_(2).jpg
    novi-tednik · Zdravje

    Ali Slovenci res umiramo (pre)več?

    Marca je stranka SDS sklicala nujno sejo odbora za zdravstvo in na njej so člani Nacionalnemu inštitutu za javno zdravje (NIJZ) predlagali, naj pripravi analizo razlogov nihanja presežne umrljivosti v Sloveniji. Zaskrbela jih je namreč nedavna novica, da je Slovenija decembra prejšnjega leta z 21,3 odstotka zasedla neslavno prvo mesto, daleč nad evropskim povprečjem (9,3 odstotka). Ali torej Slovenci umiramo bolj kot preostali Evropejci?

    10:20
    sladkorna-bolezen, moč-podatkov, okrogla-miza

    Moč podatkov pri obvladovanju sladkorne bolezni

    Več kot polovica neposrednih letnih izdatkov, ki jih Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) nameni za sladkorno bolezen, gre za obvladovanje posledic zapletov sladkorne bolezni, na primer hospitalizacije zaradi srčno-žilnih zapletov, zapletov na ledvicah, diabetične noge in drugih.

    10:00
    6c32aca8c2cda46520f143329e4dcf56.jpeg

    (Ljudje odprtih rok) Peter Andrejčak si prizadeva najti pot do vsakega posameznika

    Dobrodelnost in prostovoljno delo se v sodobni družbi vse bolj prepoznava kot protistrup individualizmu, tekmovalnosti in neenakosti. Prostovoljno delo in dobrodelnost ne le dvigujeta kakovost življenja posameznikov, temveč tudi krepita občutek pripadnosti in solidarnosti v skupnosti. V tej luči se je naš časopis pridružil akciji Ljudje odprtih rok, ki se usmerja na prepoznavanje in izpostavljanje posameznikov, ki se izkažejo v svojem okolju. Ti ljudje niso le zgled, ampak tudi gonilo sprememb. Predstavljamo vam prvega kandidata Petra Andrejčaka, ki je s svojimi dejanji v preteklem letu še dodatno zaznamoval življenja ljudi v naši skupnosti.

    09:30
    09:29
    gornja-radgona, 13.-mednarodni-sejem-lovstva, ribištva-in-aktivnosti-v-naravi

    (FOTO) V Gornji Radgoni vrata odprl mednarodni sejem lovstva in ribištva

    Na sejemskem prizorišču v Gornji Radgoni je danes odprl vrata že 13. mednarodni bienalni sejem lovstva in ribištva, ki tokrat poteka pod sloganom Zagledani v naravo. Sejem lovcem, ribičem, kinologom in drugim ljubiteljem narave ponuja opremo, oblačila in destinacije za lovski in ribiški turizem, pripravili pa so tudi strokovno, tekmovalno in družabno dogajanje. Danes so tako pripravili posveta o glivah in gobah ter bobrih, okroglo mizo o škodi, ki jo povzroča divjad, predstavil se je oddelek za šolanje službenih psov, obiskovalci so se lahko družili tudi z Vinsko kraljico Slovenije. Dogajanje so popestrili še nastopi lovskih rogistov in lovskih pevskih zborov, ob sejmu pa poteka tudi 7. mednarodna razstava starodobnih vozil Avto-moto klasika. Utrinke s prvega dneva sejemskega dogajanja je v objektiv ujel Jure Zauneker.

    08:09
    nataša pirc musar, prevalje

    Poplave poslabšale stanje reke Meže, ribiči zaskrbljeni

    Če se je ekološko in kemijsko stanje reke Meže v zadnjih desetletjih izboljševalo, pa so lanske poplave stanje reke kot take precej poslabšale. Dodatno na reko in življenje v njej slabo vplivajo še za varnost prebivalcev ob reki nujna sanacijska dela v in ob strugi. Ribiči so zaskrbljeni, stanje opisujejo kot kaotično in težko.

    07:50
    dron

    Rusija poroča o sestrelitvi več kot 50 dronov

    Rusija danes poroča o sestrelitvi 53 ukrajinskih dronov nad več ruskimi regijami. V največji meri so bili usmerjeni nad regijo Rostov na jugu države, kjer je med drugim sedež poveljstva, s katerega vodijo delovanje ruske vojske v Ukrajini

    06:59
    06:00
    s-tinkom-po-ljutomeru, ljutomer, učna-pot
    vestnik · Kultura

    Bi morala svetnika na Marijinem stebru v Ljutomeru zamenjati strani?

    Jure Donša, mladi raziskovalec in asistent na umetnostnozgodovinskem inštitutu Franceta Steleta, ki deluje pri Znanstvenoraziskovalnem centru Slovenske akademije znanosti in umetnosti, je v muzejski enoti Splošne knjižnice Ljutomer nedavno predaval o Marijinem stebru v Ljutomeru in baročnih znamenjih na Spodnjem Štajerskem.

    05:34
    1712237764_zk-naslovka.jpeg
    tednik · Turizem

    Nova sezona, novo zvišanje cen v hrvaških kampih

    Marsikdo te dni že načrtuje preživljanje poletnega dopusta in tradicionalno se Slovenci najraje odpravimo v bližnjo soseščino, na Hrvaško. Obala je lepa, jezik in ljudje so nam blizu. A cene vedno manj. Zadnji dve leti se slovenski turisti, zlasti kampisti, pritožujejo nad cenami in velikimi spremembami, ki jih doživljajo predvsem kampi v Istri in Kvarnerju. Tam imajo vse manj posluha za tako imenovane pavšaliste, vse več prostora pa namenjajo mobilnim hiškam, katerih cene so vsako leto višje in za povprečnega slovenskega turista težko dosegljive.

    05:33
    1712237891_cg_naslovnica_27_nova.jpg

    Zapleti z izbiro direktorja bolnišnice: Šele po dveh letih sklep ministrstva, da ne dajejo soglasja

    Zadnji razpis za direktorja ptujske bolnišnice ni bil izpeljan skladno z zakonodajo. To je zdaj ugotovilo pristojno zdravstveno ministrstvo, kjer so pojasnili, da postopki na prvem razpisu niso bili pravilno zaključeni, saj se vlada ni izrekla o izbranem kandidatu, zato drugega razpisa svet zavoda sploh ne bi smel objaviti. Kdaj bo torej bolnišnica, ki sicer že dve leti nima direktorja s polnimi pooblastili, slednjega končno dobila?

    05:32
    1712237629_cg_cesta_ormoz_markovci.jpg

    Cesta Ormož - Markovci: DARS še čaka ponudbe gradbincev

    26. marec je bil datum, ki ga je DARS določil za oddajo finančnih ponudb za gradnjo nove glavne ceste med Ormožem in Markovci. DARS je rok podaljšal, nov datum je 9. april, razlog pa so vprašanja ponudnikov ter posledična dopolnitev popisa del. To pa - med vrsticami povedano - pomeni podražitev projekta.

    05:02
    1712236276_mz_drava.jpg

    Reko izželi do konca, vrnili čisto nič

    Suzana Lep Šimenko ves čas, odkar je poslanka v državnem zboru, opozarja na težave, povezane z vodotoki. Te so v glavnem osredotočene na vprašanje zagotavljanja protipoplavne varnosti reke Drave. Iz leta v leto je situacija bolj nepredvidljiva, država pa ukrepa s polžjo hitrostjo. Drava, čeprav je na njej veriga hidroelektrarn, ki so tretji največji proizvajalec elektrike, državi nikoli ni bila prioriteta. Z vidika črpanja denarja da, ne pa tudi z vidika vračanja denarja v okolje.

    04:08
    1712239766_cg_otroci_pojejo_ormoz_25.jpg
    tednik · Kultura

    Mladi pevci z Ormoškega ponovno navdušili

    V kulturni dvorani pri Veliki Nedelji so konec marca nastopili mladi pevci iz osnovnih šol občin: Ormož, Središče ob Dravi in Sveti Tomaž. Prevladovale so pevke, le v triu je zapel en fant. Tudi letošnji nastopi pevskih talentov so bili zelo ubrani, doživeti in opazno z velikim napredkom v kakovosti petja in v želji postati zmagovalci 10. sezone. Zlasti je ta opazen pri vseh tistih, ki v projektu Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo vztrajajo že nekaj sezon.

    03:59
    1712228414_cg_nogomet_aluminij_maribor.jpg
    tednik · Šport

    Šumarje še vedno skeli sedmica iz Ljudskega vrta

    29. krog v 1. ligi s sabo ne prinaša kakšnega velikega derbija, še najbližje temu je srečanje Mura – Celje. Za štajerske ljubitelje nogometa pa dvoma ni, posebna pozornost bo namenjena lokalnemu obračunu med Aluminijem in Mariborom, ki se bo v petek v večernem terminu odvil v Kidričevem. Tokrat bo imel še posebno noto: mariborskim navijačem je namreč zaradi kazni štiri kroge prepovedano vzpodbujati svoje ljubljence v živo na tribunah Ljudskega vrta, kar bodo nedvomno izkoristili v petek in se v velikem številu udeležili srečanja v bližnji „šumi“.

    03:06
    1712228818_cg_atletik_tiskovna_ceh.jpg
    tednik · Šport

    „Znova se veselim vsakega treninga“

    Najboljšega športnika MO Ptuj Kristjana Čeha imamo v zadnjih letih le redko na voljo za neposredno spremljanje, saj večino leta preživi in trenira v Talinu. Tokrat je bil po udeležbi na prireditvi Športnik leta MO Ptuj prisoten še na drugem podobnem dogodku, podpisal je pogodbo z AZS in se udeležil tiskovne konference AK Ptuj.

    02:41
    1712299349_jerica_suster_naslovna.jpg

    Ne sirota, ampak ukradena Jerica

    Druga svetovna vojna je pokazala nešteto krutih obrazov. Tudi zloglasno krajo otrok. Brez kančka slabe vesti so jih nacisti v imenu SS-ovskega rasnega eksperimenta kradli staršem po okupiranem ozemlju, tudi v Celju, da bi jih dali v posvojitev dobro stoječim nemškim parom. Vse to so počeli za svoj tajni program širjenja arijske nadrase. S tem so pahnili v trpljenje več sto družin. Pet mesecev je bila stara Celjanka Jerica Poljanšek (Šuster), ko so jo odpeljali v nemški Lebensborn, a so jo, najverjetneje zaradi očetovega vztrajnega poizvedovanja, kmalu po njenem drugem rojstnem dnevu vrnili staršema. Vsi mame in očetje ukradenih otrok te sreče niso imeli. Zgodovinarji, ki preučujejo to bolečo liso polpretekle zgodovine, so si enotni, da gre za učno uro oziroma poziv človeštvu, naj se za vedno končajo zločini nad otroki.


    © 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

    Vse pravice pridržane.