Zdravje
TEST: Je vaše razmerje zdravo?
Preverite, kako zdravo je vaše razmerje.
Novi center na ginekološki kliniki: s cepljenjem v dokončni boj z rakom
Pred nekaj dnevi so na ljubljanski ginekološki kliniki dobili multidisciplinarni kolposkopski center. Gre za prvi tak center v Sloveniji, kjer bodo strokovnjaki različnih področij lahko celostno obravnavali ženske z rakavimi in predrakavimi spremembami na materničnem vratu.
Živila, ki veljajo za afrodiziak
Nekatera živila veljajo za afrodiziak, saj vsebujejo nekatere snovi, ki tako pri ženskah kot pri moških povečujejo libido.
Ošpice trkajo na vrata, o novem primeru poročajo iz avstrijske Koroške
Po izbruhu ošpic v Gradcu so zdaj prvi primer odkrili tudi na avstrijskem Koroškem, kjer je zbolela 19-letna oseba.
Poletna postava se gradi pozimi
Trenerka Manuela Pendl dločno pravi: »Poletna postava se dela pozimi!« Seveda pa tudi razloži, kako.
Vzburjenje (žal) ne dela s pritiskom na gumb
V naših možganih se skriva sistem spolnega vzburjenja, ki je oblikovan tako, da zaznava vse s spolnostjo povezane dražljaje, ki jih najde v okolici.
Tudi vi komaj vstanete iz postelje in težko sedite?
Skorajda ni odraslega človeka, ki ne bi vzdolž spodnjega dela hrbtenice že kdaj začutil mravljinčenja in odrevenelosti, šibkosti ali bolečine. Stanje še poslabša premikanje, včasih že kašljanje.
Povečajte libido na način TKM
Opredelitev spolne disfunkcije je težavna, saj imamo vsi različne občutke in pričakovanja glede tega, kaj je za nas »normalno« – od tega, da smo zelo spolno aktivni, do manjšega zanimanja za spolnost.
Ste vedeli, da ogrce odpravimo s cimetom in slano vodo?
Zoper trdovratne ogrce obstaja učinkovito orožje, ki ga lahko izdelamo sami. Predstavljamo vam domače lepotne pripravke, ki ogrce preženejo za vedno.
Takšna je zdrava in igriva spolnost
Zdrava spolnost je zagotovo več kot »le« prakticiranje varne spolnosti, predvsem je pomembno, kako v njej vidite sebe, da v njej res uživate in predvsem, da si mirne vesti priznate, da ste spolno bitje.
Ali ste vedeli, da je česen enako učinkovit kot antibiotik?
Takoj ga prepoznamo, saj slovi po izrazito ostrem vonju. Nepogrešljiv je v kulinariki, saj jedem dodaja ostrino, popražen pa deluje sladkasto in karamelno. Izjemno cenjen v zdravilstvu, sploh v času prehladov. Ste si ga danes že privoščili?
Je moja nožnica normalna?
Ginekologi nenehno dobivajo vprašanja žensk o tem, ali je njihova nožnica (ali vagina) normalna. Pa preverimo, kaj je povsem običajno in kdaj nastopi razlog za skrb ...
Če delate za računalnikom, ne pozabite spočiti tudi vid
Ljudje, ki vsak dan strmijo v računalniški zaslon, imajo statistično slabši vid od ljudi, ki računalnik uporabljajo le občasno. Preberite, kako lahko ohranite dober vid pri delu z računalnikom!
Naj bo koža sveža in sijoča tudi v zimskih mesecih
Vstopili smo v zimski čas, naša koža pa je v tem obdobju podvržena še več škodljivim zunanjim dejavnikom; nizke temperature, veter in po drugi strani suh zrak v zaprtih prostorih poslabšujejo stanje kože in jo dodatno izsušijo ter naredijo grobo na otip. Še huje, zaradi izgube vlage se na njej pojavijo drobne linije, ki se lahko preoblikujejo v gube, je manj sijoča in pusta.
Stalne utrujenosti, bledice in slabokrvnosti ne ignorirajte!
Kri prinaša kisik in hranila v vse dele telesa ter odnaša ogljikov dioksid in druge odpadne snovi.
Kdaj bolečine grejemo in kdaj jih hladimo?
Ste si pretegnili mišico, vez oziroma sklep, pa ne veste, kdaj bi uporabili led in kdaj toploto? Kaj lahko naredite vsak dan, da obkladkov niti ne boste več potrebovali?
Zima je do kože resnično neprijazna, zaščitite jo!
Vam mraz izsuši kožo, razpoka ustnice, dobite trdo kožo na petah in občutite še kup drugih nevšečnosti (zategovanje, zbadanje, pokanje kože ob nohtih), ki spremljajo ekstremno nizke temperature?
Glivice lahko preženete z alkoholnim kisom
Pozimi precej pogosto obiskujemo termalna kopališča, bazenske komplekse in savne, posledično pa se poveča možnost okužbe z nadležnimi glivicami. Se znate spoprijeti z njimi na naraven način?
Tudi vas mučijo podočnjaki? Odpravite jih v le nekaj minutah!
Pravijo, da so oči ogledalo duše, ampak ko se zjutraj prebudimo z zabuhlimi očmi ali temnimi kolobarji, zaradi katerih se zdimo utrujeni in starejši, naša duša ne učinkuje ravno zelo sveže in pozitivno.
Strokovnjaki o neenakosti pri obravnavi bolnikov z rakom
Svetovni dan boja proti raku, ki ga obeležujemo danes, letos opozarja na neenakosti pri obravnavi bolnikov z rakom. Poročilo Evropske komisije in OECD o stanju neenakosti na področju raka za Slovenijo ugotavlja, da je enakost oskrbe bolnikov z rakom na visoki ravni. Po mnenju strokovnjakov pa je potrebnih več raziskav o raku.
Nova študija: to industrijsko živilo lahko poveča tveganje za raka
Kakšna je, če je, povezava med industrijsko predelanimi živili in rakom? 10 let trajajoča študija je spremljala ljudi, ki so uživali ultra predelano hrana (UFP) in podala zanimive zaključke.
Pasavec ni nedolžen, zato bodite še posebno previdni!
Koža se s staranjem tanjša, ženske po 65. letu izgubijo kar petino njenih dragocenih plasti. Zato postane občutljivejša, zaradi nekaterih sprememb v telesu pa tudi dovzetnejša za pasasti izpuščaj.
Razstrupljajo, blažijo zobobol, preprečujejo raka ...
Nageljnove žbice ali klinčki so v času odkrivanja novega sveta predstavljali nekakšno revolucijo, cenili so jih tako običajni ljudje kot trgovci z začimbami in poznavalci. Zgolj za funt klinčkov, to je približno 0,45 kilograma, so morali odšteti prav toliko zlata.
Akupunktura lahko premaga želodčne težave in zgago!
Zaradi stresa pogosto pretiravamo s hrano in pijačo, telo pa se na preobilje odzove z zgago – s praskajočim občutkom v požiralniku in pekočo bolečino v zgornjem delu trebuha.
Ne samo za pico, temveč za lažje dihanje in pomiritev
Včasih, ko še ni bilo konzerv, globokega zamrzovanja in kemičnih E-jev, so cenili majaron, ker konzervira hrano. Njegove razkuževalne lastnosti so poznali tudi zdravniki vseh antičnih kultur in celo mlekarice so ga dajale v sveže pomolzeno mleko, da bi preprečile kisanje.