Zdravje
Velikanski preboj v zdravljenju Alzheimerjeve bolezni
Ne gre za čudežno zdravilo, a je prvo, ki spremeni potek bolezni.
Zgodovinski preboj, "smo priča začetku zdravljenja Alzheimerjeve bolezni"
Zdravilo omogoča le majhno izboljšanje, v nekaterih primerih ima lahko tudi hude stranske učinke, a gre za velik preboj na področju zdravljenja Alzheimerjeve bolezni.
Vitamin C je ključen za obrambo telesa pred vdorom škodljivih tujkov
Laura Sardinšek, magistrica kozmetike, diplomirana kozmetičarka in diplomirana medicinska sestra, je razkrila kako bomo v zimskem času ostali zdravi.
Vzroki za pojav urinske inkontinence
O urinski inkontinenci govorimo, kadar nam nehoteno uhaja urin. Pogosta je pri ženskah, a se pojavi tudi pri moških. Z njo se spoprijema od pet do deset odstotkov prebivalstva različnih starosti. Tovrstna nevšečnost, ki človeka ne prizadene samo telesno, ampak sledi pušča tudi na duševnosti, je simptom ali znak in ne bolezen.
Ali veste, da je pri vidu pomemben očesni tlak?
Zelena mrena (glavkom) je prebrisan tat, saj počasi uničuje občutljiva vlakna vidnega živca, zaradi česar oči ne morejo sporočati možganom, kaj vidijo.
Zaradi vse več sedenja so hemoroidi pogostejši
Ljudje smo danes pretežno sedeča bitja, zato hemoroidi niso nobena redkost, ampak vse pogostejša nadloga. Ne skrivajte težave.
Ovseni kosmiči za zdrav začetek dneva
Čeprav se zdijo pečeni ovseni kosmiči na prvi pogled nezdrava kalorijska bomba, so pravzaprav zdrava in z vlakninami bogata alternativa pecivu oz. podobnim izdelkom. Pečeni ovseni kosmiči niso le zdrav prigrizek ali sladica, temveč tudi odlična izbira za zajtrk, saj predstavljajo raznovrsten in topel obrok.
Očistite blokade na srčni čakri po razhodu ali smrti
Izguba ljubljene osebe, bodisi zaradi razhoda, ločitve ali smrti, korenito poseže v naše življenje in vpliva na vse področja življenja. Nihče ni nikoli pripravljen na vse intenzivne občutke, ki se pojavijo v takšnih travmatičnih okoliščinah.
Izognite se vnetjem v telesu
Prehrana, ki jo uživamo, ima zelo pomembno vlogo pri nastanku vnetij, saj lahko prehranska neravnovesja vodijo v hormonske motnje, oslabljen imunski sistem in kronična vnetja. Pomanjkanje beljakovin, maščob, ogljikovih hidratov, mineralov in vitaminov prikrajša telo za potrebne gradnike celic oziroma organizma. In čeprav je povezava med vnetji in različnimi boleznimi tudi znanstveno dokazana, zdravo in pravilno prehranjevanje prevečkrat zanemarjamo. Kako torej začeti prav?
Vam izpadajo lasje?
Lasje so simbol posameznikove identitete in izraz tako javnega kot zasebnega jaza posameznika. Dejstvo, da se ljudje, tako moški kot ženske, bojimo izpadanja las oziroma plešavosti, torej ni presenetljivo. Po večini je izpadanje las sicer normalen pojav, saj se lasje tako obnavljajo, lahko pa je tudi posledica bolezenskega dogajanja. Morebitna bolezenska stanja je zato treba prepoznati, opredeliti in primerno zdraviti.
Najbolj priljubljen lepotni prehranski dodatek
Zadnja leta so prehranski dodatki zelo priljubljeni in za nekatere so nepogrešljiv vir vitaminov, dobrega počutja, celo lepote. Med lepotnimi se med najbolj prepoznavne vsekakor uvršča kolagen, saj le stežka obiščete drogerijo ali bolje založeno trgovino, ne da bi opazili dodatke kolagena v obliki kapsul, prahu ali tekočine. Toda kaj kolagen sploh je? Kakšne oblike kolagena poznamo in k čemu pripomore njegovo jemanje?
Jesensko razvajanje s pilingi
Jesenski dnevi prinašajo hladnejše dni in z njimi izpostavljenost kože zunanjim dejavnikom, kot sta vlaga in mraz, zaradi katerih je koža bolj občutljiva in izsušena. V dm Studiu ponujajo raznovrstne tretmaje s kislinskimi in organskimi pilingi, ki obnovijo in obenem negujejo kožo. Poskrbite, da bodo hladnejši dnevi prijazni tudi do nje!
Preverili smo večni mit: ali je tvegano jesti sneg?
Zdravnica iz svetovno znane klinike Mayo je povedala, ali je uživanje snega škodljivo: ali si torej lahko privoščite nekaj snežink in ali bo vašemu otroku res slabo, če bo lizal kepo snega?
Nikar ne spreglejte znakov rakavih obolenj prebavil
Nastanek raka na požiralniku, želodcu, jetrih, žolčniku, trebušni slinavki ter na debelem črevesu in danki pogosto sprožijo okužbe, zdravila in druga dražila iz okolja.
Z zeleno se prečistimo, hujšamo in krepimo svoj imunski sistem
Razmeroma topel, a precej deževen november nam omogoča, da nekoliko dlje uživamo v zelenjavi z domačega vrta.
Kaj nam kažejo bolečine, ki se pojavijo v hrbtu?
Imate bolečine v križu, ki jih spremljajo odrevenelost, mravljinčenje ali šibkost kjerkoli v eni ali obeh nogah?
Kožo moramo pred soncem ščititi vse leto
Vplivi stresa in hitenja sledi pustijo tudi na koži. To se kaže predvsem s pojavom gub in upadom mišičnega tonusa oziroma s pomanjkanjem kolagenskih vlaken.
Ste vedeli, da lahko barva vašega smrklja zelo natančno napove zdravstveno stanje?
Prehladi so na pohodu. S tem pa zamašeni nosovi in boleča grla. Barva vašega smrklja lahko zelo natančno napove zdravstveno stanje.
Privoščite si morski oddih od vsakdana
Zdravje, oddih in dobro počutje gredo z roko v roki. Začetek decembra je odličen čas, da poskrbite zase, za svoje duševno in fizično zdravje
Vse večja odpornost bakterij proti antibiotikom ena večjih groženj za svetovno javno zdravje
Polovica Evropejcev še vedno napačno verjame, da antibiotiki uničujejo viruse.
Bolezen ni ozdravljiva, lahko pa se upočasni njeno napredovanje
Danes obeležujemo svetovni dan kronične obstruktivne pljučne bolezni (KOPB). Bolezen ni ozdravljiva, je pa s pravočasnim odkritjem bolezni, z ustreznim zdravljenjem in pravilno oskrbo mogoče omiliti simptome in upočasniti njeno napredovanje ter tako z ustreznimi ukrepi prispevati k izboljšanju kakovosti življenja bolnikov.
“Čik pavza” z zdravnikom vam lahko reši življenje
November je mesec ozaveščanja o pljučnem raku. Društvo pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije s kampanjo “Čik pavza” tudi letos ozavešča o pomenu zgodnjega odkrivanja pljučnega raka ter v sklopu kampanje ponuja možnost spletnega anonimnega posveta z zdravnikom.
Videz meseca v jesenskih tonih
Tokratni jesenski videz meseca smo pripravili v eni od prodajaln dm-a, kjer je energična prodajalka in vizažista Jana Oblak našo bralko Katarino naličila za odhod na delovno mesto. Za to je izbrala tople jesenske tone in jih prilagajala zelenkasti barvi oči naše bralke. Nad končnim rezultatom je bila Katarina, ki ne mara vpadljivih ličil, zelo navdušena, saj ji je blizu naraven videz.
Brinove jagode za okus in telesno vzdržljivost
Ste vedeli, da so jih stari Grki uporabljali v medicinske namene, še preden se je začela njihova uporaba v kulinariki? Koristili so jih za vzdržljivost.
S temi triki za vedno odpravite prhljaj
Prhljaj se zdi kot nepremagljiva lepotna nadloga. Naj si lase še tako umivamo, vedno se vrne, se usipa na naša ramena, zelo rad ostane na naslanjačih, kavčih …