Eva Boto našla pravega zase: 'Takoj sem vedela, da je to to'
Eva Boto je ob izidu nove pesmi razkrila, da je že med ustvarjanjem pesmi vedela, koga bo povabila k sodelovanju.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Njena za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Priljubljena slovenska pevka Eva Boto je v zadnjem obdobju navdušila z več avtorskimi pesmimi, ta teden pa je presenetila s čustveno balado S tabo mi je lažje vse. Pesem si je zamislila kot duet, zato je k izvedbi povabila Gregorja Ravnika in tako je nastal iskren in ganljiv duet, ki poslušalca nagovarja z nežnostjo, toplino in pristnimi čustvi.
Pesem o ljudeh, ki nam olajšajo življenje
Tudi besedilo za novo pesem je napisala Eva sama, ob tem pa poudarja, da jo je pri ustvarjanju vodila predvsem misel na ljudi, ki ji v življenju pomenijo največ. "V svetu, ki je pogosto preglasen in kaotičen, ta pesem išče mir v preprostem, a hkrati najdragocenejšem občutku, da nismo sami. Govori o tem, da ljubezen ne pomeni popolnosti, ampak varnost, oporo, nekakšen prostor, v katerem ni potrebe po pretvarjanju. Opisuje odnos, v katerem druga oseba vidi vse naše rane, pozna naše napake, razume tišino in nas vseeno sprejema takšne, kot smo," pojasnjuje Eva.
Čeprav je pesem nastajala z mislijo na prijateljstvo, bližino in podporo najdražjih ljudi, je skozi ustvarjalni proces dobila tudi izrazito ljubezensko noto. "Ko sem ustvarjala pesem, sem največ razmišljala o svojih najbližjih – o prijateljih in ljudeh, s katerimi mi je lažje iti skozi življenje. Potem pa sem se zaljubila v verz 'to življenje lepše je v dvoje'. Skoraj sem ga odstranila, ker nisem želela pesmi omejiti zgolj na odnos med dvema osebama. Ko sem si dovolila slediti občutkom, so se sestavili tudi vsi ostali verzi," dodaja.
Želela je, da pesem postane duet
Že med nastajanjem skladbe je Eva vedela, da želi pesem zapeti v duetu. Navdih za glasbeni dialog je našla prav v Gregorju Ravniku. "Besede in melodijo sem ustvarjala z mislijo, kako bi Gregor to odpel in kako bi zvenelo, če bi pela skupaj. Že dolgo sem si želela ustvariti duet z njim, a takšnih stvari ne moreš načrtovati. Ko sem napisala pesem, sem ga poklicala in rekla: 'Mislim, da imam pesem za naju'."
Ob prvem skupnem prepevanju je bilo takoj jasno, da se njuna glasova odlično dopolnjujeta. "Ko sva pesem prvič zapela skupaj, sva se oba naježila. Samo spogledala sva se in nasmejala. Takrat sva vedela, da je to to. Ne predstavljam si nikogar drugega, ki bi lepše pasal v to zgodbo. Meni je nerealno, kako se glasova tako lepo dopolnjujeta. Tako zelo sem vesela in hvaležna, da je pesem začutil in da bova lahko skupaj to sporočilo ponesla med ljudi," pravi Eva.
Navdušenja nad sodelovanjem ne skriva niti Gregor Ravnik. "Zelo sem bil vesel, ko me je Eva povabila k duetu. Pesem mi je najprej zapela v živo in me je takoj pritegnila. Počaščen sem, da je v tej zgodbi videla mene. Upam si trditi, da gre za enega lepših ljubezenskih duetov v zadnjem letu. Tega ne govorim zato, ker sem zraven pri projektu, ampak ker res tako čutim. Z Evo sva tudi prijatelja, glasbena kolega in mislim, da je bilo najino ujemanje očitno že od prvega trenutka," svoje misli strne Gregor.
Na obzorju nova poročna uspešnica
Pesem spremlja tudi videospot, ki so ga posneli v čudovitem ambientu gradu Otočec. Vizualna podoba sledi sporočilu skladbe in v ospredje postavlja iskrena čustva ter povezanost med obema izvajalcema. "Želela sva prikazati občutke, ki jih nosi pesem. Romantika, nežnost in eleganca, te tri besede najboljše opišejo vizualno podobo spota," pojasnjuje Eva.