Odprl stran, vnesel podatke in ostal brez denarja
Na Celjskem je moški odprl spletno stran v lažnem SMS sporočilu, v obrazec vnesel svoje bančne podatke in ostal brez denarja.
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Gre za lažna SMS sporočila, ki jih v imenu slovenske policije pošiljajo goljufi, na kar je policija ta mesec že opozarjala.
»Slovenska policija kršiteljev cestnoprometnih predpisov nikoli ne obvešča preko SMS sporočil. Tovrstna lažna sporočila so običajno poslana z namenom, da se prejemniki prijavijo v lažne spletne strani, na lažne račune vplačajo določene zneske ali pa storilcem posredujejo osebne in bančne podatke,« pravijo na Policijski upravi Celje.

Prejemnikom takšnih SMS obvestil na policiji svetujejo, da se nanje ne odzivajo, na ponujena spletna mesta ne vpisujejo nobenih osebnih ali bančnih podatkov, SMS obvestilo pa izbrišejo. Če je že prišlo do oškodovanja, lahko zadevo prijavijo na najbližji policijski postaji ali elektronsko preko e-naznanila kaznivega dejanja.
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.