Pestri petki v mestu
Prvi urbani piknik – Sproščeno popoldne z ulično kulinariko, umetniško tržnico, ustvarjalnimi vsebinami, druženjem na prostem in koncertom
Za hitre novice, aktualne teme in zanimive vsebine izberite Svet24 za svoj prednostni vir na Googlu.
Nastavi
Velenje, 8. maja – Travnik ob Domu kulture je bil na sončni popoldan prepreden z dobro energijo. Potekal je namreč prvi urbani piknik. Druženje na prostem je minilo ob ritmih vinilk, ki jih je vrtel DJ Rekordman, obiskovalci pa so uživali v uličnih dobrotah izpod rok kuharskega chefa Igorja Stankoviča iz Bistroja Bianca. Na voljo je bila tudi manjša umetniška tržnica z unikatnimi izdelki lokalnih ustvarjalcev ter ustvarjalne delavnice, ki jih je pripravila Galerija Velenje. Na meniju je bilo gibanje, za katerega je poskrbela Pipoca Academy. Kreativno popoldne se je prevesilo v glasbeno obarvan večer z zasedbo Generator, novomeško-britanskim glasbenim orkestrom, ki ustvarja energično fuzijo različnih glasbenih žanrov in obenem verjame v širjenje prave energije in ljubezni, preko meja in generacij, mimo prostora in časa. Nedavno so ob izidu drugega studijskega albuma razprodali koncert v Kinu Šiška, zdaj pa svojo glasbo prinašajo na odre po vsej Sloveniji.
Prvi urbani piknik je izpostavil pomembno vlogo pri povezovanju ljudi v mestu ter ustvaril sproščene trenutke druženja, oddiha in skupnosti v hitrem življenjskem tempu. Travnik se je spremenil v prostor srečevanja, v katerem so se krepili odnosi, in v prostor kakovostnega preživljanja prostega časa na prostem.
Prva stran dneva
Dnevni izbor najpomembnejših zgodb doma in po svetu, dostavljen neposredno v vaš e-poštni nabiralnik.