© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Andrej Beuc kot peti Slovenec skočil z mostu v Mostarju


lokalno
Tekst: Ana Špiler foto: Franc Šavrič
15. 8. 2014, 12.15
Posodobljeno
17. 08. 2014 · 07:27
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

1_000.jpg
Arhiv Lokalno.si
1
7__2_.jpg
Arhiv Lokalno.si
7_000.jpg
Arhiv Lokalno.si
4.jpg
Arhiv Lokalno.si

Andrej Beuc je mlad, perspektiven športnik. Živi od adrenalina. Pred nekaj leti je pri Padalskem klubu PARASS Cerklje ob Krki pri inštruktorju Toniju Bazniku opravil tečaj padalca in si s tem pridobil licenco profesionalnega padalca. Trenutno pa se Andrej poleg padalstva intenzivno ukvarja še s skoki v vodo. Na tem področju je požel že kar nekaj uspehov, tudi na mednarodnih tekmovanjih ...

V letošnjih mednarodnih tradicionalnih skokih s Starega mostu v Mostarju sta poleg skakalcev iz Srbije, Hrvaške, Bosne in Črne Gore sodelovala dva pogumna skakalca iz Slovenije, in sicer Andrej Beuc iz Pleterij pri Krškem in Darko Cimerman iz Maribora. Andrej je s tem podvigom postal peti Slovenec, ki je skakal z mostarskega mostu, obenem pa je uresničil še svojo otroško željo. Izmed 46 tekmovalcev sta Andrej in Darko dosegla 12. in 9. mesto.

Poleg njiju so zelo uspešni slovenski skakalci v vodo še Aleš Karničnik iz Maribora, Jan Vončina iz Idrije ter Jernej Klinar z Jesenic. Vseh pet skakalcev je zelo uspešnih na domačih tleh, njihova imena pa se že pojavljajo tudi v tujini. Fantom želimo še veliko poguma in uspehov, kajti s svojimi podvigi nosijo ime Slovenije izven njenih meja. Naj jim bo lastovka naklonjena in jih vodi k nadaljnjim uspehom. Še posebej pohvala Andreju, ki s svojim pogumom nosi ime Občine Krško po Evropi. Res smo lahko ponosni na fante!

ZANIMIVOST O MOSTU V MOSTARJU

Most je bil zgrajen v 16. stoletju in je bil nekoč pomemben za reševanje življenj mostarskih zapornikov. Legenda namreč govori, da so imeli pridni in ubogljivi zaporniki možnost osvoboditve, če so uspešno skočili z Mostarskega mostu. Neretva, ki teče pod mostom, pa je bila zelo plitva. Če je skakalec želel preživeti, je moral dobro poznati fizikalne lastnosti skoka. Dva izmed njih sta to znanje izkoristila v svoj prid in skočila v vodo pod ustreznim kotom; skok na glavo s pristankom na prsi, skoraj na »ploh«. Skok na glavo ali na noge bi bil namreč usoden.


© 2025 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.